Skocz do zawartości

Opel astra g 1,6 twinport blokada obrotow


Gość Expigo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

zweryfikowałem ogólnie bylem teraz 16 Czujnik spalania stukowego lub jego obwód, brak zmian napięcia (Bosch Motronic, Simtec) mam ten kog bylem wykasować błąd ale nic się nie zmieniło planuje sie umówić do elektryka :P

znalazlem 2 takie teksty w necie a co otym sadzisz?
Wybity klin na wale, norma w tych silnikach ,
Mam problem tego typu ze kupiłem autko z niemiec i jest z nim mały problem niechce odkręcać sie na obroty jak by brakowało mocy a to 100 konny silnik po przekroczeniu 4 tys obrotów idzie prawie dobrze . po wizycie u elektromechanika okazało się że to czujnik spalania stukowego dodam że z wczesnij kazał wymienić kable, świece,zawór EGR,a teraz kazał czujnik zamówiłem go lecz nie wiem czy dobrze zrobiłem może facet tylko wróży, znajomy po przejżeniu mojego auta stwierdził że wymienić musze rozrząd a nie czujnik bo czujnik działa poprawnie bo sygnalizuje błąd i ze to dobrze skoro wybija ,i ze mam przestawioną faze rozrządu. PROSZE POMOC JUZ NIE WIEM CO ROBIC ten czujniczek to koszt 250zl szkoda kasy jesli to nie to.
Edytowane przez Expigo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzisz o tych 2 informacjach ? ja rozrządu nie robiłem bo miałem na niego papiery .. no i tak jak mowilem planuje poojechac do elektryka zobazymy co on mi powie


ja 37 troche odwalilem z tym kodem :P nie ten ci podalem co tzeba tzn spisalem z neta :P dokladnie bylo napisane czujnik spalania stukowego przerwany obwod .. i wedlug mnie to jest ten blad

P0325 Edytowane przez Expigo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ok.

Może sam czujnik, może jego okablowanie, może moment dokręcenia, to trzeba sprawdzić.

Druga sprawa, nie masz tam jakichś klapek w kolektorze ssącym?

Bo jeśli są i się zacięły, to jest za ubogo i może stukać - czujnik sygnalizuje i ucina obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm sam nie wiem mam ogromny problem i nie wiem co ty zrobić .. czytałem wczoraj trochę i z tym 1 sprawa masz racje podobno jak czujnik sie wymienia jest potrzebna nowa śruba ? bo on mi nie wymienił jej na nowa .. a bła na 100% jest ten p0325 brak obwodu przerwany obwód nieprawidłowy sygnał .. a tak jak pisałem czujnik został wymieniony .. i moje pytanie polega na tym gdzie mogę kupić nowa śrubę :D

Edytowane przez Expigo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

p0325 brak obwodu przerwany obwód nieprawidłowy sygnał .

 

Sam sobie odpowiedziałeś.Brak obwodu.

Kto wymienia klamoty bez sprawdzenia wiązki.Czujnik wymieniłeś.Jakim momentem go dokręcano?

Kto sprawdzał kabel idący od wtyczki czujnika do sterownika?Nie uważasz że tam mogło wystąpić przerwanie tego obwodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności