Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Słabe ogrzewanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Calibra 2.0 8v 115

Calibra 2.0 8v 115
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Model:Opel Calibra
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 13 grudzień 2016 - 17:03

Nie wiem jaki nr i producent kupiłem pompę założyliśmy i tyle, mogę tylko tyle powiedzieć, ze wcześniej była skf,

ale to na pewno nie wina pompy wodnej, bo jak wcześniej było słabe ogrzewanie przed wymianą, jest i słabe

po wymianie, jedynie to, że nie ma plastikowych łopatek.

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#42 OFFLINE   Calibra 2.0 8v 115

Calibra 2.0 8v 115
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 15 grudzień 2016 - 17:27

Chcę jeszcze dodać, że dziś sprawdziłem jeszcze raz węże od nagrzewnicy i jeden z nich był gorący, że nie dało się złapać,

a drugi był, że można było bez problemu trzymać

• 0

#43 OFFLINE   elisz432

elisz432
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 08:24

I jak udało się coś z tym zdziałać ? 

• 0

#44 OFFLINE   vertix

vertix
  • Zasłużony
  • 1891 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:z1,8xe
  • Nadwozie:sedes

Napisano 24 luty 2017 - 21:40

Wydaje mi się że Benemu chodziło o złe wpięcie węży od nagrzewnicy.

Błąd . Beny myśli , że tu jest jak w nowszych termostatach elektronicznych ( w skrócie nie ma pojęcia o czym pisze ) 

A co z tym może jeszcze być, bo tak to leci takie letnie powietrze,a gdy załączy się wentylator przy chłodnicy to powietrze leci zimne ,a gdy wentylator się wyłączy to znów leci letnie powietrze.

Obiektywnie rzecz biorąc , masz zamuloną nagrzewnicę. Jak przyjdzie wiosna lato , to się okaże , że powietrze jest ciepłe.

Recepta ??? wymiana nagrzewnicy na używkę  , luba na wiosnę zalanie chłodnicy wodą z kwaskiem cytrynowym w celu odkamienienia układu.

Jak masz dojście do wytwornicy pary , to będzie łatwiej/szybciej/skuteczniej.

Namacaj rurki od nagrzewnicy. Jeśli górna parzy , a dolna nie . to masz uwaloną nagrzewnicę = to jest plaga w o[plach

• 0

#45 OFFLINE   BENY72

BENY72
  • Zasłużony
  • 1573 postów
  • Inna marka:Opel Meriva
  • Silnik:1.8
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 25 luty 2017 - 09:57

Vertix,co pisze to wiem.Jak byś czytał temat od początku o ze zrozumieniem to doczytał byś,że nagrzewnica została wymieniona.A po drugie gdzie w Calibrze widziałeś termostat sterowany elekttycznie?Po trzecie,przerbiałem jak pisałem wcześniej takie tematy,bo ktoś po pracach przy silniku źle podłączył węże i takie właśnie następstwa były.Do momentu otwarcia termostatu ogrzewanie było,po otwarciu termostatu i załączeniu wentylatora ogrzewanie znikało.

• 1

#46 OFFLINE   vertix

vertix
  • Zasłużony
  • 1891 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Silnik:z1,8xe
  • Nadwozie:sedes

Napisano 02 marzec 2017 - 23:09

.Jak byś czytał temat od początku o ze zrozumieniem to doczytał byś,że nagrzewnica została wymieniona.A po drugie gdzie w Calibrze widziałeś termostat sterowany elekttycznie?

Nie czytasz co piszę .

nowszych termostatach elektronicznych
l

Dotarło ????

.Do momentu otwarcia termostatu ogrzewanie było,po otwarciu termostatu i załączeniu wentylatora ogrzewanie znikało.

Bo nagrzewnica jest do du@#$y.... Nigdy chińska nagrzewnica nie dorówna oryginałowi , bo jest mniejsza....

Tego oczywiście nie wiedziałeś.. ???

• 0