Skocz do zawartości

SIlnik 1.7 Diesla


Gość Shanon32

Rekomendowane odpowiedzi

Snejku że Tobie popadł złom, na tej podstawie nie można oceniać wszystkich. Ogolnie 1.7 dti jak 1.7 cdti 80km to bardzo udane jednostki.

O ile faktycznie w obu padają alternatory(w zasadzie wszystkich isuzu, w hondzie też), w dti sterowniki, tak reszta usterek dotyczy Twojego auta.

W pompie vacum pada uszczelnienie które kosztuje 10zł.

Musisz mieć Snejku ogromnie wyjechany egzemplarz, albo niesamowicie wyeksploatowany.

 

Autorowi się poszczęsciło ze z oplowsiego "zrobił" się isuzu.

 

Ps. O którym 1.6 piszesz? Bo 1.6 8V jest faktycznie dobry tyle że ma....tyle samo 75KM

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, na blacie mam ledwo 200k ;)

Pisze z własnego doświadczenia bo innych moze i to spotkać. Nie twierdze ze silnik to padaka i w ogole bo kazdy moze miec pecha albo szczęście. Moja astra jest w rodzinie juz ponad 7lat i dopiero teraz zaczyna sie sypać osprzęt wiec siła rzeczy mam pecha ze dopiero mi (mam ja rok).

W końcu samochód ma 15lat. Z "dizli" w tym roczniku to faktycznie najlepszy wybór.

 

P.S. 1.6 8v + lpg, moc niby ta sama ale bena lepiej sie zbiera i odpada wiele problemów z osprzętem + grosz zostaje za lpg. Nie ma strachu z rozrządem itp..

Jako dupowoz wg mnie ideał :)

Edytowane przez snejku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miala faktycznie 200tys to podejrzewam byś żadnej z napraw nie doświadczył.

Miałem 1,7 80km i 1.6 75 najmnieszych szans ze mną nie miala, niby 5km tylko róznicy.

 

Zauważ jednem plus tych silników, brak zmiennej geometri turbiny i dwumasu...

 

Jezeli chodzi o potencjalne naprawy to wiadomo że 1.6 wypadnie, ale tu mowa miedzy oploskim a isuzu...

Nie zastanawiał bym się ani chwili który wybrać...

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to ma nalatane z 350k jak nic :), napisalem wyzej, z oplowskich dizli z tego rocznika isuzu wypada mimo wszystko najlepiej.

Ciach bajera, bo licznik postow bez sensu bije ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padajacy altek

 

Ojj coś o tym wiem ;/

 

Autorowi się poszczęsciło ze z oplowsiego "zrobił" się isuzu.

 

No tylko jakim cudem, przecież isuzu ma chyba inny rozstaw mocowania niż zwykły oplowski 1.7 ;o

 

z oplowskich dizli z tego rocznika isuzu wypada mimo wszystko najlepiej

 

Ogólnie Isuzu jest genialną jednostką, zwykłe turbo, brak dwumasy, bezpośredni wtrysk.

Edytowane przez Cris91

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności