Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem.


Gość mBrother2012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mBrother2012

Witam. Od razu zaznaczam że jestem nowy. I na mechanice niezbyt się znam. Tyle na wstępie. Teraz opiszę problem. Ostatnio wyjechałem autem, ujechalem jakieś 3 km i auto zgasło podczas jazdy. Zaswiecila się od razu kontrolka silniczka z błyskawica (pomarańczowa). Próbowałem odpalić i nic. Kręci kręci i nie może zaskoczyć. I śmierdzi paliwem. Doradzali mi ze albo nie dostaje prądu z akumulatora (nówka, po załadowaniu nie odpalił również ) , albo nie dostaje paliwa. Jednak za dużo tych ALBO. Dlatego zgłaszam się tutaj z tym problemem. Help!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli śmierdzi paliwem, to silnik dostaje paliwo, ale brak iskry i nie ma zapłonu. Podepnij do kompa i odczytaj błędy, bo powodów takiego stanu rzeczy może być wiele (począwszy od styków w stacyjce, bezpieczników, padnietej cewce zapłonowej, świecach, kablach, aż po problem z immobilizerem, czy czujnikiem położenia wału).

Teraz patrzę, że w opisie masz Corsę A, bądź więc uprzejmy napisać, co masz pod maską (jaki silnik /na gaźniku, czy wtrysku/, pojemność). Bez podstawowych danych to możesz tylko wróżkę pytać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mBrother2012

Hak24- a nie może być problem z pompą paliwa lub może być przerwany przewód paliwowy? W moich terenach kuny bardzo są powszechne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a nie może być problem z pompą paliwa lub może być przerwany przewód paliwowy?
Oczekujesz że będę zgadywał, co jeszcze może być przyczyną?! Tak trudno otworzyć maskę i ustalić, czy nie ma uszkodzeń węża doprowadzającego paliwo? Tak trudno odłączyć wąż paliwa i przekręcić kluczyk na zapłon, by sprawdzić, czy pompa pracuje? Na kuny jest prosty sposób (sierć psa wkładasz do papierowej torebki i umieszczasz pod maską. Nadal nie napisałeś co masz pod maską, więc o resztę pytaj wróżki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz silnik na gaźniku, to ogarnięty przedszkolak jest w stanie go naprawić. Wykręć świece (po jednej i spradzaj czy jest iskra), a najlepiej od razu wymień na nowe (świece nie mają wieczyctej gwarancji i wymagają okresowych wymian). To samo dotyczy kabli WN (zapłonowych). Sprawdź aparat zapłonowy (czy kopułka nie jest uszkodzona, zaśniedziała, lub zużyta /styki/).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mBrother2012

Świece i kable nowki . Właśnie dzisiaj ma mi dojść moduł zapłonowy i go wymienie. Bo właśnie chyba w tym jest problem bo pompa paliwa działa, ale nie podaje paliwa do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności