Skocz do zawartości

Termostat - jaki producent


Gość aksulK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zmagam się z problemem termostatu, mianowicie płyn chłodniczy nie osiąga temperatury wyższej niż 60-70 st. C gdy na dworze jest w okolicach 0 st. C.

Nie ważne czy auto jest zasilane PB czy LPG ( po przełączeniu na LPG temp. obniż się o kilka stopni na jakiś czas, później podnosi się do poprzedniego stanu)

Latem pamiętam że temp. płynu chłodniczego nie przekraczała nigdy 90 st. C, podczas jazdy, w korkach wzrastała. Jedynie kiedy miałem uszkodzony pierwszy bieg wentylatora i stałem w korku to pamiętam że w ukrytym menu pokazało 115 st. C, później załączał się wentylator na drugim biegu, pomijając rezystor.

 

Mam zamiar samemu wymienić, tylko jakiego producenta kupić termostat. kupić oryginał GM czy może jakiś zamiennik, a może tak jak niektórzy piszą od Chevroleta, które ponoć lepiej się sprawdzają. Proszę o jakieś namiary. Chcę kupić dobry, ale nie przepłacać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziękuję za informacje

 

czy znajdę termostat Wahler'a 4431.105D taniej niż 235 brutto?

Edytowane przez aksulK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nigdzie nie spotkałem samego wkładu, jedynie cały wraz z obudową.

 

Wysłane z mobilnego.

Przepraszam za wszelkiego rodzaju błędy/literówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego producenta nie kupisz to bedzie loteria, wahlery kiedyś były dobre, teraz loteria, z vernetem podobnie . W ASO kiedyś chciałem kupic i dowiedziałem się że na pierwszy montaż idzie wahler jest w sprzedaży o ręki, mogą tez zamówić oryginał GM. Czym się różnią od siebie poza ceną nie powiedzieli mi.

Ps. U mnie w 1.7cdti, pierwszy vernet wytrzymał ponad rok, drugi ponad 1.5 roku...

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

 

to teraz problem do rozwiązania, kupić za ±150 zł czy za ±230, czy oryginał za ±400

Jestem zdania, że jeśli ten sam produkt jednej firmy XY kosztuje x, a firmy XZ kosztuje 2x ale jest lepszy jakościowo, to kupię produkt firmy XZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sama wymiana termostatu nie powinna sprawić problemu, jedynie przygotowanie do wymiany

spuszczenie płyny chłodniczego do naczynia (2 m-c temu był wymieniany), przy wymianie nie wiedziałem jeszcze że termostat jest „walnięty”

 

coś ciekawego znalazłem

oba termostaty WAHLER

4431.105D/WAH - 235,00 zł
4431.105D - 305,00 zł
dlaczego są dwa oznaczenia oraz dwie ceny
termostat CALORSTAT BY VERNET 6983.105/J - 167,00 zł
EDIT:
A czy ktoś miał odczynienia z termostatami polskiej firmy MERA?
Edytowane przez aksulK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności