Skocz do zawartości

błąd samochód z kluczykiem


Gość wyhylybymy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wyhylybymy

Witam,

 

Posiadam następujący problem.

 

ok miesiąc temu wymieniałem chłodnice w moim oplu (Opel astra g 1.6 z 2003r 76KW 103KM ) i po wymianie wyskoczyła mi kontrolka samochodu z kluczykiem na żółto, zapytałem Pana który mi wymieniał chłodnice czy to nie od tego odpowiedział ze to nie możliwe aby ten błąd wyskoczył przy wymianie chłodnicy i żebym pojechał na serwis sprawdzić to. Po przejechaniu ok 3km kontrolka zgasła i już się nie pojawiała aż do tamtego tygodnia, podjechałem do mechanika celem podpięcia pod komputer wykazało wypadanie zapłonu skasował mi błąd i wymienił świece lecz po ok 2 dniach znów ta kontrolka samochodu z kluczykiem się pojawiła. Podjechałem na inny serwis podłączyli pod komputer, stwierdzili wypadanie zapłonu ale ze przy instalacji LPG jest to częste i że nie ma żadnych trwałych usterek które mogły by powodować wyrzucanie błędu. Wyjechałem z serwisu pod praca zaparkowałem, po pracy chciałem pojechać do domu a kontrolka znów świeci, już nie mam siły do tego, teoretycznie z autem nic się nie dzieje ani nie traci mocy ani nic ale strasznie irytuje mnie ta kontrolka i nie wiem czy to coś poważnego czy też nie . Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem lub domyśla się co może być przyczyną tego zjawiska. Dodam jeszcze ze ta kontrolka nie zapala się zawsze, czasem się zapala po ok 30 sekund po odpaleniu auta czasem wogóle a czasem po przejechaniu kilkudziesięciu km

 

W załączniku przesyłam raport z podłączenia pod komputer

 

z góry dziękuje za pomoc : SMILE :

post-54451-0-06044000-1481830679_thumb.jpg

post-54451-0-14474000-1481830685_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pasowało by się przywitać na forum.

Po drugie to jest mnóstwo info na temat wypadania zapłonów,

Przy prawidłowo zestrojonej instalce nie powinno być wypadania zapłonow.

Musisz sprawdzic czy wypadanie zapłonów wystepuje na lpg czy tez i na pb bo to istotne,

Za wypadanie zaplonów jest odp wiele rzeczy, cewka, przewrwy zasilaniu paliwa, uszkodzenie silnika czy tez ostatecznie ecu.

Pewnie temat i tak poleci do kosza

Masz tez coś z spalinami-szkoda że nie ma kodu, bo status błedu obecny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka z kluczykiem może być z dwu powodów, wypadanie zaplonów lub błedu z spalinami.

Kontrolka zapala sie na pb czy lpg, czy jednym i drugim?

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zasilanie paliwem nie jest problemem wypadania zaplonów, pasowało najlepiej cewkę na podmianę. Gdybyś mial program najlepiej byłoby skasować błedy i obserwować które pojawią się ponownie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca nie wiadomo czy to wypadanie jest powodem zapalenia kontrolki, może coś z ubogą mieszanką, tu jest status błedu obecny czyli jest cały czas,

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z Fiesta MK6 1.3 z LPG. Na początku kazali mi wymienić dwie sondy lambda. Potem okazało sie, ze to jednak nie to bo problem nie ustępował. Wadliwy był katalizator. Problem pojawiał sie zawsze przy dłuższej jeździe na 3,5~4 tys obr (mniej więcej po 10 min jazdy, nie ważne czy pb czy lpg)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności