Skocz do zawartości

Wypadający zaplon Z 16 XEP


Gość Prezes860

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prezes860

Dzień dobry!

Jestem tu nowy, nigdy wcześniej nie pisałem na forum wiec z góry wybaczcie z niedopatrzenie jakiekolwiek z mojej strony.

Postanowiłem tutaj napisać ponieważ mam od 3 miesięcy ogromny juz teraz problem z moja Astra. Zaczęło się od sporadycznego wypadania zaplonu może raz w tygodniu, teraz dzieje się to już codziennie. Moja astra posiada LPG. Początkowe objawy były takie, że jak silnik jeszcze się nie nagrzal dojeżdżając do skrzyżowania zwalniając i w końcu całkowicie zatrzymując auto obroty spadały do drugiej kreski to jest chyba 500-600 obrotów i szarpalo silnikiem.trzeba było przegazowac aby nie zgasł. Później doszło jeszcze to wypadanie zaplonu w 99% takze na nienagrzanym silniku zarówno jeżdżąc na Pb jak i na LPG. Różnica jest tylko w kodzie usterki- jeżdżąc na Pb wyskakuje błąd P1300" wypadanie zaplonu ze względu na niski poziom paliwa ", paliwa mam 3/4 baku natomiast jeżdżąc na LPG KODY błędu to P0300 i P0302.1 to chyba losowe wypadanie zaplonu (wystąpił tylko 1 raz) a 2 to wypadanie zaplonu 2 cylinder powtarza się notorycznie. Gdy silnik się już na grzeje to auto jeździ normalnie, tak samo gdy w trakcie gdy wypadnie zaplon i wyłączenie na 1min silnik i załącze z powrotem to już też auto jedzie normalnie. Z rzeczy które zrobiłem do tej pory:

1. Nowe świece

2. Nowa cewka.

3. Sprawdzone luzy zaworowe na szklankach- jest ok.

4. Cisnienie Paliwa -ok

5. Kompresja 1i2 cylinder 15, 3i4 14,5

6. Sprawdzenie w zbiorniku wyrównawczym z cieczy chłodnicy czy spaliny się nie przedostaja-jest ok

7. Wyczyszczenie EGR I kanały odlotowe choć były ok

8. Czyszenie przepustnicy, choć była ok

9. Przewody z baku sprawdzone-ok

Panowie proszę, doradźcie, pomóżcie byłem już u 3 mechaników i rozkładają ręce. Myśleli ze to głowica ma wypalone gniazda ale po zmierzeniu kompresji zanegowali to przypuszczenie, napiszcie czy słusznie...

Co jeszcze może być powodem, gdzie szukać? Dlaczego dzieje się to tylko na zimnym/chłodnym silniku, dlaczego na Pb jest inny błąd a na LPG tez inny a te same objawy?.

Z góry Wam bardzo dziekuje za każdą cenna rade-sugestie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

wyskakuje błąd P1300" wypadanie zaplonu ze względu na niski poziom paliwa "

 

Nie. P1300 to jest kod błędu pustego zbiornika paliwa a nie wypadania zapłonu.Może pływak się zawiesił.

 

P0300 losowe wypadanie zapłonu

P0302 wypadanie na 2 cylindrze

 

Te dwa błędy najpierw wyłącz LPG i jazda na Pb jeżeli się poprawi to LPG do regulacji.Jeżeli nie to masz sterownik do sprawdzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes860

Ręce mi już opadają a żal mi auta bo naprawdę mam je zadbane na bieżąco wszystko robie hamulec zawieszenie... a z tym już nie daje rady...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes860

 

 

Te dwa błędy najpierw wyłącz LPG i jazda na Pb jeżeli się poprawi to LPG do regulacji.Jeżeli nie to masz sterownik do sprawdzenia

 

Sterownik gazu, tak?

Czy auta...

Sorki ze tak źle tu pisze ale nawet nie wiem jak te cytaty robicie. 1 raz tu jestem

Nie. P1300 to jest kod błędu pustego zbiornika paliwa a nie wypadania zapłonu.Może pływak się zawiesił.

 

 

A przy zawieszony pływaku wskaźnik paliwa na desce rozdzielczej będzie normalnie wskazywał bo on działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes860

Przeczytaj wyżej

Przeczytałem :-)

Sterownik auta.

Zaznaczasz jakiś tekst i wyświetla ci się pod spodem,,Cytuj selektywnie,,

Dziękuję bardzo

To ponownie pytanie....

"A przy zawieszony pływaku wskaźnik paliwa na desce rozdzielczej będzie normalnie wskazywał bo on mi działa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności