Skocz do zawartości

Komputer sterujący silnikiem,immobilizer. Jakie mogą być koszty naprawy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie.

 

Miałem problemy z zapłonem silnika. Pojechałem do mechanika, który po wysłuchaniu mojej historii stwierdził że to wina immobilizera ale po podpięciu laptopa wywaliło komunikat o usterce komputera sterującego silnikiem. Podobnież jest to pięta Achillesa tego modelu. Jak się okazało ma znajomego elektronika który może zregenerować ten komputer. Zostawiłem Mu auto bo do tej pory nie mogłem na niego narzekać, miało to potrwać 3-4 dni a nie mam samochodu już 3 tygodnie. Już nawet nie stoi u niego tylko u tego elektronika. Po drodze była już regeneracja tego komputera która nic nie dała ( po kilku zapaleniach znowu zdarzał się brak reakcji na starter ) oraz spalenie listwy bezpiecznikowej. Mechanik doszedł do wniosku że przyczyną moze być jakiś "zimny"lut , że po prostu elektronik dał dupy. Tylko że ja zaczynam się obawiać tej naprawy. Potrzebuję pomocy w oszacowaniu tej... naprawy?, ile może kosztować usługa regeneracji tego elementu silnika lub immobilizera (bo może się na nim skończyć). Jak podejść do sprawy terminu, miały być góra 4 dni a jest już 21 i końca nie widać.No i sprawa tej spalonej listwy. Ja nie znam się na cenach a w tym przypadku pole do manewru jest duże a nie uśmiecha mi się być wydymanym.

Za pomoż z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję szybszą naprawę.

http://www.cartronic.biz/

User z ATT - jokeros.

Zna się na rzeczy, mi pomógł.

Dzwoń, pytaj, możliwe, że trzeba będzie podjechać/wysłać pocztą kompa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cim wymiana ok 400-500zł sterownik silnika ok 600-800zł.

Jak nie masz kodów to dodaj do tego jeszcze 50-150zł.

 

 

oraz spalenie listwy bezpiecznikowej

 

Spalili przednią skrzynkę bezpiecznikowa?

 

2004r obstawiam wadliwy cim ale przyczyny też mogą być inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem samochód od mechanika. Przyczyną tych wszystkich anomalii był rozrusznik ( kto by to pomyślał). Coś tam w środku się oderwało, zmieniło swoje położenie przez co były większe opory,większy pobór prądu przez co wszystko zaczęło się rypać. Sorki za taki opis ale silniki samochodowe to dla mnie czarna magia. W każdym razie mam nówkę rozrusznik, zregenerowany sterownik silnika i gwarancję że auto rdza zeżre a zapłon będzie nie do zaje....nia :). I tego się trzymajmy.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności