Skocz do zawartości

Problem z grzaniem świec


Gość Arkoarek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jak się zrobiło zimno auto ciężej zapalało więc od razu pomyślałem ze coś ze świecami

Sprawdziłem świece Omomierzem ok żarówką ok prądem ok 12A na każdej więc dalej przekaźnik używka 1 dalej to samo drugi to samo więc szukam dalej

Podłączyłem ELM z Maxiecu dwa błędy jeden moduł świec żarowych przerwa w obwodzie drugi usterka modułu świec sprawdzone kable od przekaźnika do kompa kabel diagnostyki i kabel sterowania OK w Kompie też nie widać uszkodzenia

Prąd dochodzi z bezpiecznika kobtrolka w aucie świeci tak jak ma świecić czyli gorąco 0,5 sek chłodniej 2sek zimno 4 sek myślę ze jak będzie bardzo zimno to te 8 będzie świecić

Sprawdzony czujnik temp w przepływce Omomierzem i kompem dobrze wyświetla czujnik płyny też czujnik temp zew też OK paliwa OK

pytanie Komp bierze sobie jeszcze z czegoś innego pomiar temp?

Wg schematu nic tam nie ma chyba ze w samym ECU

Sprawdzone wiele razy wszystko przekaźniki na zmianę dalej problem a tym maxiecu nie ma opcji aby więcej cos sprawdzić

Nie mam dostępu do Clip-a więc jest problem

dodam że ciśnienia na rampie ok reszta z czujników wału wałka itp OK

Silnik jak odpali śmiga bez problemu turbo egr działa

 

Pytanie do jasnowidza co to padło ?

Miał ktoś taki problem?

Pytanie do mających Clipa albo znających ten program Jest tam opcja włączenia lub wyłączenia grzania świec ? może coś w kompie się zresetowało

 

Przekaźnik świec ma wejście prądu 4 wyjścia na świece 1pin diagnostyki bezpośrednio do kompa i jeden pin sterujący jak sprawdzić ten przekaźnik? wie ktoś jaki sygnał jest podawany z kompa ( cos po minusie bo nie ma masy na przekaźnik)

Nie mam nikogo w pobliżu z clipem a do byle mechaniora nie pojadę bo wymieniać na chybił trafił tez potrafię a części nowe kosztują

 

Teraz jak są mrozy to z rana troszkę samostartu załatwia sprawę

 

jak nie dojdę to zamontuje na krótko coś takiego http://demman.eu/demm/instrukcja_1c4u.pdf ale może jeszcze to naprawię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej myj silnik a pozniej wykrec swiece zarowa bez jej urwania

wartosci ok wiele nie mowi, napisz konkrety

kontrolka spirala niema nic wspolnego z grzaniem swiec, przynajmniej w opcji z tym silnikiem

swieczki odpalane sa na podstawie temp otoczenia z czujnika przeplywki, sterownika silnika i termostatu, dodatkowo zapewnione musi byc odpowiednie napiecie

kup opcoma chociaz bo to co masz to wiesz do czego sie nadaje, clipem nie wylaczysz grzania swiec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej myj silnik a pozniej wykrec swiece zarowa bez jej urwania

wartosci ok wiele nie mowi, napisz konkrety

kontrolka spirala niema nic wspolnego z grzaniem swiec, przynajmniej w opcji z tym silnikiem

swieczki odpalane sa na podstawie temp otoczenia z czujnika przeplywki, sterownika silnika i termostatu, dodatkowo zapewnione musi byc odpowiednie napiecie

kup opcoma chociaz bo to co masz to wiesz do czego sie nadaje, clipem nie wylaczysz grzania swiec

zawsze mam czysty umyty silnik i zawsze go myje odrdzewiam smaruje więc u mnie nie ma żadnego problemu z odkręceniem czegokolwiek każda śrubkę która wykrecę przed wkręceniem smaruję Lubie mieć czysto p porządek pod maską Wg schematu Komputera nie ma tam czujnika temperatury (już doszedłem)

Napięcie jaki i natężenie jest w normie Zdania podzielone co do opcoma z renówką nie wiele zdziała Muszę pojechać na dobrego Clipa a jak nie dojdę to przerabiam na inne sterowanie świec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcom dziala bardzo dobrze z tym silnikiem jako urzadzenie diagnostyczne i jest prostszy w obsludze, w sterownik jest wbudowany czujnik temp
Ja nie twierdze ze jakas sruba zardzewieje czy cos podobnego, twierdze ze swiec i wtryskow w tym silniku po myciu nie wyciagniesz
Wydaje mi sie ze masz upalony sterownik swiec, powinien w takim przypadku wywalic blad tylko elmem go nie zczytasz

komp steruje masa pin nr 8, popros kogos o wlaczenie zaplonu i jesli masa sie pojawi to wiesz co lezy

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcom dziala bardzo dobrze z tym silnikiem jako urzadzenie diagnostyczne i jest prostszy w obsludze, w sterownik jest wbudowany czujnik temp

Ja nie twierdze ze jakas sruba zardzewieje czy cos podobnego, twierdze ze swiec i wtryskow w tym silniku po myciu nie wyciagniesz

Wydaje mi sie ze masz upalony sterownik swiec, powinien w takim przypadku wywalic blad tylko elmem go nie zczytasz

komp steruje masa pin nr 8, popros kogos o wlaczenie zaplonu i jesli masa sie pojawi to wiesz co lezy

Przekaźniki mam 3 i wszystkie tak samo się zachowują więc to nie to Raczej to tylko programowa usterka bo mechaniczno elektrycznie jest ok

chyba zamówię clipa na aliexpresie bo do tego opcoma nie mam przekonania mino ze można go kupić za niecałe 15 $

Wracając do twojej wypowiedzi o kontrolce świec Ona jest powiązana wskazuje czas grzania wstępnego świec z czasami ustalonymi do temperatury czyli 0,5 sek 2 sek 4 sek i 8 sek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kontrolka sygnalizujaca awarie elektroniki silnika

mam clipa i opcoma, obydwa ryzowe, funkcjonalnoscia w f9q sie nie roznia,szukaj clipa full chip bo beda problemy

przekaznik daje plus a sterownik silnika mase wiec diagnoza to mniej niz minuta bez zapinania auta pod kompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kontrolka sygnalizujaca awarie elektroniki silnika

mam clipa i opcoma, obydwa ryzowe, funkcjonalnoscia w f9q sie nie roznia,szukaj clipa full chip bo beda problemy

przekaznik daje plus a sterownik silnika mase wiec diagnoza to mniej niz minuta bez zapinania auta pod kompa

tak wiem ze te Clipy p 100$ są badziewne nie które nie czytają pewnych funkcji za dobry trzeba dać 170 choć kiedyś znalazłem za 140 ten full

 

problem jest że ze sterownika nie mam sygnału (masy) i myslę ze programowo się wyłączyło grzanie Jak clipem nie właczę muszę dać sterownik na stół do programowania

Pytanie dlaczego samo się zdezaktywowało?

Ale chyba najprościej będzie założyć ten przekaźnik z linku za 100

Edytowane przez Arkoarek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności