Skocz do zawartości

Problem ze swiecami zarowymi


Gość Reyopel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem astry h3 cdi 150 km r 2004 , ok 3 tygodnie temu zaswiecila mi się kontrolka samochodu z kluczykiem po jakimś czasie uaktywnila się kontrolka silnika ,dojechalem do domu lecz po powtornym zapaleniu samochodu i ujechaniu kilkunastu metrów zaswiecily się wszystkie kontrolki i auto "padło" tj.nie mogło odpalić ...na holu dociaglismy astre do serwisu bosha ,tam stwierdzono uszkodzenie świec zarowych które zostały później wymienione więc wszystko wróciło do normy ...aż do wczorajszego dnia ponieważ znów mi się zapaliła kontrolka samochodu z kluczykiem Która raz zgasila się po ujechaniu kilkunastu kilometrów,za drugim razem już nie zgasla-świeciła się cały czas podczas jazdy a dzisiaj już się święci kontrolka silnika więc znów trzeba na serwis podjechać i będzie ten sam problem ze swiecami mam nadzieję że autko nie padnie wcześniej...Proszę o jakieś sugestie co mogłoby być tego przyczyną ,może ktoś miał takie sytuacje wcześniej .Zaznaczam że kontrolka od świec zarowych zapalala się na chwilę w ostatnim okresie gdy była minusowa temp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwsza sprawa to "wypedałuj" błędy. Świece żarowe mogły paść, ale pierwsze słyszę żeby z ich winy auto zgasło podczas jazdy. No chyba że je "wywaliło" i powstałby jakieś przedmuchy i brak kompresji. Ale to raczej wiązałoby się już z uszkodzeniem głowicy itp. Jak padnie świeca (jedna z kilku) to auto może mieć problemy z rozruchem, może nie równo chodzić na początku itp., ale auto nie powinno być unieruchomione. No chyba że jest jakiś obwód kontrolujący stan świec i unieruchamiający auto w takim przypadku, ale nie słyszałem żeby coś takiego było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jest jakiś problem z elektryką. Świece od tak sobie nagle wszystkie od razu nie padają.


Sprawdź błędy - to podstawa.


W dieslu nie ma zapłonu :P Jest samozapłon. Odcina się dopływ paliwa w celu zgaszenia diesla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły wcześniej nie działać 2 a później poszła reszta chociaż teraz jak symptomy są podobne do wcześniejszych to coś musi sprawiać ten problem i to chyba nie świece tylko coś "wcześniej".Po południu jestem umówiony w serwisie ,wcześniej wypedaluje i zobaczę co wyświetli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie świece są tu głównym problemem. Zasadnicze pytanie - czy przed tą awarią miałeś problemy z uruchomieniem silnika? - musiałeś długo kręcić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po przekreceniu kluczyka pojawiała się kontrolka samochodu z kluczykiem i auto nawet nie reagowalo na przekrecenie do końca ...Ale po kilku restartach/wyciągnięciu kluczyka i przekreceniu na szybko auto "zapalalo" a błąd się nie pojawial

Metoda pedałowania wykazała błąd

ECN04005A

ECN161450

Na serwisie stwierdzono do czyszczenia układ recyrkulacji spalin +kolektor dolotowy+klapy wirowe,swieci blade silnika ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz juz wszystko, bledny sygnal immobilizera dlatego nic sie nie dzialo po kluczyku, no i caly dolot do czyszczenia plus sprawdzenie czy nie leje oleju z odmy lub turbiny.

Masz cos z kluczykiem, albo antena immo. (doczytałem ze TTTM)

Podobno ten typ tak ma, moze nowy soft w aso rozwiąże problem?

Podobno powolne umieszczanie kluczyka pomaga.

Edytowane przez snejku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności