Skocz do zawartości

Problem ze swiecami zarowymi


Gość Reyopel

Rekomendowane odpowiedzi

Kluczyk przy zakupie dostałem jeden także pewnie jest nawet nie oryginalny ;) pytanie teraz czy na serwisie stwierdza że można zregenerować i przeczyscic egr i dolot z klapami (będzie to pewnie rozwiązanie doraźne) czy wymienić na nowe bądź niezuzyte...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ,kontynuuje wątek z moim autem...

Tak więc został założony Nowy kolektor z metalowymi klapami oraz Nowy EGR wszystko pięknie ładnie lecz po odebraniu z serwisu i wyjechaniu w trasę silnik minimalnie "przytyka" przy obrotach 2-2.5 tys...są to naprawdę minimalne ale wyczuwalne przyduszenia ...nie ma żadnych błędów itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najlepszym rozwiązaniem bylo by przejechanie sie z podglądem livedata zamiast wymieniać w ciemno i zgadywać?

Przepływka sprawna? Dolot szczelny? Czujnik ciśnienia doładowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby serwis bosha a zaczyna się koronka milosierdzia-wcześniej z autem nie było problemów...

Po świętach znów trzeba do nich podjechać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po świętach zajechalem na serwis przy jeździe próbnej wskazano na potrzebę adaptacji komputera pod nowe "warunki pracy" no więc umowilem się pod koniec tyg na to że zostawię auto ...niestety rano odpalajac silnik dało się wyczuć zapach ON w środku auta,przejechałem 3-4 km i na parkingu otworzyłem maskę a tam olej napędowy dość mocno rzygal,komputer nie pokazywał żadnego błędu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie jedz do jakiegos ogarnietego mechanika i tyle. Silnik nic nie musi adaptowac sie pdo jakies nowe warunki. Auto z fabryki tez ci sie adaptuje iles czasu?? Kupujesz nowe auto i jezdzisz i ma sie nic nie dziać. Kto to wymysla i kto w to wierzy to ja naprawde nie wiem. Jakbys byl z okolicy Szczecina to bym ci polecil mojego kumpla co dziala w branzy motoryzacyjnej we wkasnym biznesie juz kupe lat. Wierz mi albo i nie ale ja to mowil znajomy- robi furore w naszej okolicy. Auta robi jakie chesz czy francuzy czy niemieckie czy co tam wymyslisz i nie jakies kible ale spokojnie ogarnia wyrafinowane jednostki tfsi tdi z pojemnosciami po 3 4 litry itd. A wierz mi ze tam jest calkieminna liga naprawiania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no już ręce opadają ,gumowy przewód którym doprowadzane jest ON jest uszkodzony i chlapalo ,wzięli auto na lawete do serwisu już z góry zakładając ,że znaleźli przyczynę-oczywiście sugerując że uszkodzenie spowodowane jest ze starości ;) ciekawe czy będą chcieli zapłatę za swoje niedopatrzenie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie niedopatrzenie serwisu, ja bym szukał w pobliżu miejsca garażowania jakichś gryzoni, kun itp.

Lubią przewody z silikonem a do ON właśnie taki jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście raczej trudno o kune lub gryzonia tym bardziej na parkingu osiedlowym ,moje auto byłoby tak atrakcyjne do obgryzania ? Bardziej bym obstawial uszkodzenie przewodu przy wymianie kolektora/Egr-u/świec zarowych -czasem się zdarza ale bez przesady aby auto w ciągu niecalego miesiąca 4 razy na warsztacie było i do tego robiona za pierwszym razem przy wymianie oleju i filtrów(olej wymieniony na inny niż przed rokiem) "check lista" nie wskazała na padniete świece żarowe,uszkodzone klapy wirowe i egr...sorry ale raczej wina niedopatrzenie po stronie warsztatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W mieście raczej trudno o kune lub gryzonia tym bardziej na parkingu osiedlowym

 

A byś się zdziwił. W centrum Poznania lisa widziałem, nie mówiąc już o dzikach grasujących na osiedlowych śmietniskach, to tym bardziej takie niewielkie gryzonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności