Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zestaw naprawczy zacisk - tył TRW LUCAS.

astra H zacisk tył tarcze lucas trw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   jihn

jihn
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1.7 CDTI Z17DTL
  • Nadwozie:hathback
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 19 grudzień 2016 - 12:14

Witam,

czy ktoś się orientuję,

czy części występujące w zestawie naprawczym AUTOFREM D4650 dedykowanym do OPLA z tarczami i zaciskiem TRW LUCAS

można zastąpić częściami z zestawu AUTOFREM D41356 dedykowanym do FIAT, ALFA, LANCIA. 

Rozchodzi mi się tylko i wyłącznie o osłonę przeciwpyłową i ew. duży oring na tłoczek. Reszta nie jest mi potrzebna.

Obydwa zestawy są na zacisk TRW LUCAS średnica tłoczka 38 mm. Różnica w cenie x2 droższy OPEL (ale ma więcej częsci gumowych w zestawie). 

Tak jak wspomniałem potrzebuje tylko z zestawu osłonę przeciwpyłową i ew. duży oring na tłoczek.

Może ktoś już tak kombinował? :D

Pozdrawiam.

• 0

Użytkownik jest zalogowany Pan Samochodzik

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#2 OFFLINE   jihn

jihn
  • Forumowicz
  • 114 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Model:Opel Astra III
  • Silnik:1.7 CDTI Z17DTL
  • Nadwozie:hathback

Napisano 22 grudzień 2016 - 17:10

Jeżeli kogoś w przyszłości będzie interesować to poniżej odpowiedź:

Zestaw naprawczy D4650 przeznaczony m.in. do astry H nie można zastąpić zestawem D41356 przeznaczonym do Alfy, fiata, lancii. Widziałem obydwa na żywo. 

Różnice:

- inny materiał gumy, inna średnica zewnętrzna osłony przeciwpyłowej, inna długość fartucha w osłonie w D41356 fartuch jest krótszy i się nie rozciąga tak jak w D4650.

- inne osłony na prowadnice zacisku w D41356 mają mniejszą średnice i są dłuższe.

Pozdrawiam. 

• 2