Skocz do zawartości

Corsa B X14SZ zgasł i nie odpala.Ratunku


Gość Corsunia

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma iskry to jak ma odpalic ??

zastanawiasz sie nad tym co nasmarowales wyzej ??

zalewa dwa cylindry

dwa sa suche

i nie ma iskry

jak to ma odpalic ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale tu już moja wiedza i brak przyrządów się kończy więc przeliczając koszt lawety i mechanika średnio mi się to opłaca gdzie auto jest warte może 1500 zł.Gdyby jeszcze metoda na spinacz działała.....(Auto jest z 1996r)

 

Dzięki wszystkim za pomoc ale chętnie jeszcze poczekam może znajdzie się ktoś komu udało się zdiagnozować usterkę

Edytowane przez Corsunia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spinacz musi działać.

Błędy są 4-cyfrowe.

Po prostu jak nie miga, to błędów nie ma.

 

Zrób test.

Wykręć wszystkie świece i zakręć rozrusznikiem.

Dobrze by było zdjąć wtyczkę z DIS.

Obserwuj, czy z wszystkich cylindrów leci mgła benzyny.

 

Bo jeśli 2 suche, a 2 mokre, to te suche spalają mieszankę, sprawa by była prosta, jakby nie były to cylindry sąsiadujące.

Jak mgły na dwóch nie bedzie, diagnoza może być tylko jedna - rozrząd, pogięte zawory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Przed chwilą jeszcze raz sprawdzałem wszystkie świece wyczyściłem i wkręciłem. Odpał i kręci i nic (Co kilka sekund słychać jedynie jakby coś się zapaliło w komorze i koniec i bez względu czy z gazem czy bez)

 

I to samo dwie ociekają paliwem a dwie w ogóle suchutkie a iskra sprawdzana na każdej świecy jest.

 

 

Pasek rozrządu nie jest bardzo napięty na się go spokojnie wcisnąć ok 1cm w najdłuższym miejscu.

 

Jutro z rana test bez świec - okaże się czy mgiełka paliwowa będzie lecieć z otworów świecowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem jeszcze bo nie mam jak zdjąć koła pasowego żeby zobaczyć strzałkę na kole wału korbowego.

Nie mam kanału.

Ale zamówiłem Manometr do pomiaru ciśnienia więc po świętach zrobię pomiar.

Edytowane przez Corsunia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To choć wykręć świecę na 1 garze i wsadź jakieś śrubokrętopodobne coś i kręć wałem, aż zobaczysz najwyzśze położenie tłoka.

Myślę, że przy uważnym kręceniu sie nie pomylisz, co do znaku na dole.

A znak na górze jest widoczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest porada:D Dzięki za info jutro dzień testów.


Dzień następny :

Sprawa wygląda nieciekawie.

Mgiełka paliwowa leci jedynie z jednego cylindra i to nie zawsze w reszcie cylindrów niema śladu aby zawory ssące się otwierały bo nie dostają nic paliwa.

Po kręceniu silnikiem po pewnej chwili w 3 cylindrze cieknie paliwo z zaworu widoczne na filmie.

 

Każdy zawór wydechowy otwiera się inaczej.Tzn jeden więcej a drugi mniej lub prawie wcale.

Widoczny na zdjęciu zawór wydechowy w miejscu styku z gładzią głowicy jest oblepiony syfem przez co on nie ma prawa być szczelny.

 

Teraz rozrząd :

Po ustawieniu 1 i i 4 tłoka w górnym położeniu czyli max sprężaniu górny znak pokrywa się z wycięciem w obudowie.

Czyli wygląda że nie przeskoczył.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=_IAHo8o7ewg&feature=youtu.be

To zawór wydechowy za 1-wszym cylindrze i w sumie jedyny widoczny od strony gniazd świec.

 

 

 

26fb20aff777263a.jpg

d8d4e97bc2727c18.jpg

Edytowane przez Corsunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności