Skocz do zawartości

Nie można odpalić po 15 minutach postoju- ostygnie i jest OK


Gość Bestia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowicze : SMILE :

Przede wszystkim to Wesołych dla każdego : SMILE :

Mam uporczywy problem i być może ktoś już się z takowym uporał i jest mi w stanie pomóc.

Mam problem z odpaleniem mojej Bestii po postojach ok 15-20 minut :-( po jakiejś godzinie autko pali elegancko, silnik pracuje prawidłowo). Rano pali bez żadnych zastrzeżeń nawet w największe mrozy. Jest to strasznie męczące bo ostatnio przytrafiło mi się na stacji benzynowej :-( Skończyło się jak ok miesiąc temu zabraniem mnie na lawetę i podjechaniem pod mechanika. Po dotarciu na miejsce...samochód palił jak gdyby nigdy nic :-( Sprawdzony układ paliwowy i autko oddane bez naprawy bo...nie ma co naprawiać a mechanikowi się to nie przytrafiło jak go testował :-( Ludzie pomóżcie bo to już drugi raz i nigdy nie wiem kiedy się stanie :-( Tak jak mówię układ paliwowy sprawny tzn. wtryski, pompa, zawór ciśnienia paliwa ( ten z tyłu bloku silnika- wymieniany 2 lata temu na oryginał DENSO ) .

Czytałam troszkę na forach i ludzie piszą czujnik położenia wału - mam zamiar się za to zabrać po Świętach i samemu wymienić bo to nic skomplikowanego - byle by pomogło :-(

Być może znajdzie się ktoś kto miał taki problem. Autko ma 175 tyś przebiegu , w trasie sprawuje się bez zastrzeżeń.

P.S Rozrusznik kręci elegancko. Jedyne co to po tym postoju nie pokazuje się nagrzewanie świec ale czytałam , że w dieslu na ciepłym silniku one się nie nagrzewają i mechanik też powiedział, że to jak najbardziej prawidłowe więc gdzie leży problem? :(

Edytowane przez Bestia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Problem wygląda tak, jakby auto paliło dobrze, kiedy włączają się świece żarowe. Kiedy auto jest nagrzane jeszcze, ale już nie takie ciepłe, ale znów nie takie zimne aby włączyły się świece żarowe to wtedy masz problem z odpaleniem. Teoretycznie jak silnik zdrowy to nawet i bez świec powinieneś spokojnie odpalić, co najwyżej trzeba byłoby trochę dłużej pokręcić i ewentualnie mogłoby nim trochę telepać zaraz po odpaleniu. Świece żarowe pomagają w rozruchu, ale nie są jego nieodłącznym elementem. Ja bym sprawdził kompresję.

 

A co do przebiegu - auto krajowe czy sprowadzane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym troche mały przebieg jak na zurzycie silnika no i tak jak wspomniałam po odpaleniu chodzi bez zarzutów

Problem wygląda tak, jakby auto paliło dobrze, kiedy włączają się świece żarowe. Kiedy auto jest nagrzane jeszcze, ale już nie takie ciepłe, ale znów nie takie zimne aby włączyły się świece żarowe to wtedy masz problem z odpaleniem. Teoretycznie jak silnik zdrowy to nawet i bez świec powinieneś spokojnie odpalić, co najwyżej trzeba byłoby trochę dłużej pokręcić i ewentualnie mogłoby nim trochę telepać zaraz po odpaleniu. Świece żarowe pomagają w rozruchu, ale nie są jego nieodłącznym elementem. Ja bym sprawdził kompresję.

 

A co do przebiegu - auto krajowe czy sprowadzane?

Krajowe

Edytowane przez Bestia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDTi raczej nie słynęły z wytrzymałości. Po odpaleniu odkręć jeszcze korek wlewu oleju i przyłóż go delikatnie do pokrywy. Powinieneś czuć delikatne przyciąganie korka. To taka stara metoda na sprawdzenie przedmuchów w aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cdti to bardzo wytrzymałe silniki.Swiece faktycznie na ciepłym silniku nie nagrzewają się. Dobrze czytałes, takie cyrki moze robic czujnik wału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obiegowych opinii o produkcie isuzu wynika zgoła coś innego. Słyszałem że swego czasu mercedes połasił się na obniżkę kosztów i zaczął montować te silniki co nie wyszło mu na dobre. Ale nie miałem odczynienia z tymi silnikami, tyle co jedynie kiedyś wyczytałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cdti to bardzo wytrzymałe silniki.Swiece faktycznie na ciepłym silniku nie nagrzewają się. Dobrze czytałes, takie cyrki moze robic czujnik wału.

Wyczytałam ;) jestem kobietą :P a z tym czujnikiem wału to właśnie czytałam , że jak sie silnik zagrzeje tylko czy to nie powinno sie wtedy robic cały czas jak ciepły? Bo ja mam to po krótkich postojach. Po godzinie jest ok wiec co? Wtedy juz ostygnął?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Labiel ma takie info. Isuzu to najlepszy silnik diesla jaki opel miał w tamtych czasach, co prawda w corsach czy w merivach mniej polecany ze wzgledu na nieszczesny układ wtryskowy denso, Z tego co wiem był montowany w hondzie, Oczywiscie nie pozbawiony tyle że wiekszosć z zagranicy przyjezdza z przebiegiem 300tys, na liczniku 200tys ...i w Polsce jezdzi dalej ...

Bestia pasowało by złapac moment kiedy nie chce palic i sprawdzac parametry silnika. Czujnik wału to najlepiej podmienic, bo wymiana w ciemno bez sensu.

 

Ps. Podaj mi zródło że isuzu było montowane w mercedesie, bo pierwsze słysze....

Labiel zerknij tu http://www.motodiesel.pl/silniki/3018-silnik-17-cdti.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Labiel ma takie info. Isuzu to najlepszy silnik diesla jaki opel miał w tamtych czasach, co prawda w corsach czy w merivach mniej polecany ze wzgledu na nieszczesny układ wtryskowy denso, Z tego co wiem był montowany w hondzie, Oczywiscie nie pozbawiony tyle że wiekszosć z zagranicy przyjezdza z przebiegiem 300tys, na liczniku 200tys ...i w Polsce jezdzi dalej ...

Bestia pasowało by złapac moment kiedy nie chce palic i sprawdzac parametry silnika. Czujnik wału to najlepiej podmienic, bo wymiana w ciemno bez sensu.

 

Ps. Podaj mi zródło że isuzu było montowane w mercedesie, bo pierwsze słysze....

Labiel zerknij tu http://www.motodiesel.pl/silniki/3018-silnik-17-cdti.html

A jesli to nie bedzie czujnik wału? :( myslisz że objawy najbardziej pasuja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności