Skocz do zawartości

Astra H 1.6 nie chce palić chodzi nie równo


Gość kipero1993

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kipero1993
Witam


Chciałbym prosić o pomoc. Kupiłem w lipcu tego roku Astrę H 1.6 rocznik 2005 z easytronic. W październiku założyłem do niego instalacje LPG firmy BRC. Pod koniec listopada auto zaczęło szarpać na gazie przy dodawaniu gazu. Gazownik kazał wymienić świece były oryginalne GM wsadziłem Denso. Po przejechaniu około 100 km zaczął się świecić Check od emisji spalin. Gazownik powiedział żeby wymienić na cewkę. Zakupiłem używaną na internecie nic to niestety nie pomogło. Po nie długim czasie auto nie chce palić przy przekręceniu kluczykiem zapalają się kontrolki na skrzyni biegów nie wyświetla się N tylko --. Słychać pompkę paliwa ale nie rozrusznik. Auto za którymś razem zapali lecz jedynie na 3 zawory pracuje. Chciałbym jeszcze dodać że auto stoi już 2 tygodnie u mechanika i nic to nie pomogło. Poniżej przedstawiam listę błędów z silnika. Jeżeli ktoś mógł by mi pomoc to bym bardzo prosił

post-54564-0-65757200-1483190199_thumb.jpg

post-54564-0-03787300-1483190202_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne są błędy obecne.Nie występuje o przypadkowe które kiedyś się pokazały i potem nie zostały skasowane.

Może być nawet że wywołane przez gazownika.

Wykasować wszystkie i zobaczyć co się pokaże.Ale cóż musisz się tym zająć sam.Bo my załózmy że doradzimy a mechanik bierze kasę.On powinien wiedzieć co sie dzieje i jak sprawdzić.Jeżeli nie wie to zaprowadź auto do innego.

Weź auto od niego i sam odłącz na bezpieczniku LPG i spróbuj jeździć na Pb.

 

 

Pytanie jeszcze czy ściągał kolektor do robienia nawiertów dla LPG?

I co jeszcze innego napochał. U mnie gazownicy puścili sterownik z dymem ale wymienili go.O czym dowiedziałem się prawie po roku.

 

 

1700 to jest błąd komputera skrzyni lub sterownik silnika

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do gazownika który zakładał instalację i opier.... i niech naprawia co spartolił i niech nie każe ci wymieniać rzeczy które nie mają nic

wspólnego z objawami

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez haina1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kipero1993

Ja to auto dałem do mechanika który mi zakładał LPG bo się nie tylko tym zajmuje. On rozłączył LPG w ogóle i nie było żadnej różnicy. Stwierdził że to może być komputer silnika ale nie musi. Po nowym roku będę musiał pojechać do jakiegoś typowego elektronika


Za pomniałem dodać jeszcze że kontrolka od emisji spalin zaczyna migać w przypadku kiedy dodaje gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku będę musiał pojechać do jakiegoś typowego elektronika

 

A przynajmniej zawieź do tego elektronika sam sterownik skrzyni i silnika do sprawdzenia.

Myślę że najpierw to by trzeba było ogarnąć a potem ponownie wyłączyć LPG i sprawdzić jak pracuje na Pb.

Jeżeli i to będzie dobrze to dopiero można się zabrać za LPG.Ale coś mi się wydaje że instalator coś poknocił i uwalił któryś sterownik.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma komunikacji ze sterownikiem skrzyni,przez to nie odpali.Najpierw trzeba sprawdzić którego sterownika szyna CAN nie widzi a potem szukać co jest powodem tego,czy instalacja czy sam sterownik ,,odłożył słuchawkę".

 

Skąd jesteś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności