Skocz do zawartości

chyba problem z elekroniką


Gość Eleganckotak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Eleganckotak

Witam,

Ostatnio podłączyłem nowe radio, oraz nowe głośniki " tylko na tył samochodu" Opel Corsa C 1.0 - 3 dzwiowa
Co dziwne, głośniki chodzily pięknię tył i przód, ale gdy podgłośniłem radio na max. radio się wyłączyło i wybilo mi bezpiecznik 5A, po wymianie bezpiecznika radio znowu zaczelo dziać i tu sie zaczyna, nie pamiętam dokladnie czy w tedy sprawdzałem tylknie głośniki czy też dobrze dzialają, Dziś wszedlem do saomochodu i zauważylem, ze tylko przednie głośniki grają dobrze, a tylnie hm , jak by miały za malo " przepływu prądu" ledwo co je słychać, mozna nawet powiedzieć ze gdy podgłośnie radio na max. ledwo co grają, " glośniki sa na pewno sprawne" kable na pewno dobrze zaizolowane, może ktoś doradzić ? czego to może być wina. bardzo bym prosił o szybką odpowiedz.

Dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Czy masz możliwość podpięcia radia w innym samochodzie? Czy sprawdzenia na krótko podłączając głośniki tył?

Jaki to model radia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Eleganckotak

Radio to -

Sony CDX-G1100U

http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/sony-cdx-g1100u.bhtml?gclid=CMDJqo7O0NECFQ6QGAodOowD4w&gclsrc=aw.ds&dclid=CIeTxo_O0NECFRmAsgodk7IPVw

Radio dziś przyszło z reklamacji , uznana, wymieniano całą płyte główną , tylne głośniki grają tak jak wcześniej, bardzo Cicho, w cześniejszym samochodzie, oplu astra F 1,4 głośniki przód tyl na tych samych głośnikach grały bez zarzutu ponad rok, po przełożeniu wszystkich głośnikow do opla corsy C 1.0 2002r. tylnie i przednie głośniki chodziły pięknie, az radio sie wyłączyło wybilo bezpiecznik w samochodzie 5A,po wymianie przednie głośniki chodziły tak samo a tylnie bardzo cicho, są jakieś bezpieczniki typowe na tylnie głosniki ? wydaje mi sie ze jest to chyba wina jakiegoś bezpiecznika w samochodzie, typowy od tylnich głośników, lub zastanawiam sie czy to nie jest wina kabli, kompletnie nie mam pojęcią, jeśli spalila sie końcówka mocy to przy wymianie calej płyty głównej powinni też wymienić koncówki mocy,


mam jezcze takie pytanie bo samochod mam w trybie awaryjnym teraz, możliwe ze przez tryb awaryjny tylnie glośniki mogą chodzić cicho ?

tryb awaryjny jest zwsiazany ze silnikiem nie ma nic wspolnego z elektroniką

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Radio to -

Sony CDX-G1100U

http://www.euro.com.pl/radioodtwarzacze-samochodowe/sony-cdx-g1100u.bhtml?gclid=CMDJqo7O0NECFQ6QGAodOowD4w&gclsrc=aw.ds&dclid=CIeTxo_O0NECFRmAsgodk7IPVw

 

Radio dziś przyszło z reklamacji , uznana, wymieniano całą płyte główną , tylne głośniki grają tak jak wcześniej, bardzo Cicho, w cześniejszym samochodzie, oplu astra F 1,4 głośniki przód tyl na tych samych głośnikach grały bez zarzutu ponad rok, po przełożeniu wszystkich głośnikow do opla corsy C 1.0 2002r. tylnie i przednie głośniki chodziły pięknie, az radio sie wyłączyło wybilo bezpiecznik w samochodzie 5A,po wymianie przednie głośniki chodziły tak samo a tylnie bardzo cicho, są jakieś bezpieczniki typowe na tylnie głosniki ? wydaje mi sie ze jest to chyba wina jakiegoś bezpiecznika w samochodzie, typowy od tylnich głośników, lub zastanawiam sie czy to nie jest wina kabli, kompletnie nie mam pojęcią, jeśli spalila sie końcówka mocy to przy wymianie calej płyty głównej powinni też wymienić koncówki mocy,

mam jezcze takie pytanie bo samochod mam w trybie awaryjnym teraz, możliwe ze przez tryb awaryjny tylnie glośniki mogą chodzić cicho ?

tryb awaryjny jest zwsiazany ze silnikiem nie ma nic wspolnego z elektroniką

w ostatnich dwóch linijkach sam sobie odpowiedziałes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość finerek123

Skoro grają Ci cicho tylne głośniki no to do sprawdzenia:

Wiązka kabla(głównie styki, rzadko kiedy coś w środku)

Ustawienia FADER w radiu

Same głośniki

 

A także to czy faktycznie wymienili Ci płytę główną

 

Miernikiem sprawdź czy nie ma przebicia między + a - głośników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności