Skocz do zawartości

ASTRA H 1.6 77kW/105 KM silnik Z16XEP problemy..


Gość Teovil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Na początku przedstawie model, a później usterki.
Tak więc jestem posiadaczem Astry H GTC 1.6 77KW/105 km silnik Z16XEP, w sierpniu ubiegłego roku przy stanie licznika 148 tyś. założona została instalacja gazowa STAG 4 Q-BOX

Bardzo proszę o odniesienie się do moich usterek.


Teraz trochę o usterkach:
-Zapalanie się kontrolki silnika ( wypadanie zapłonu na cylindrach) wydaje mi się, że to przez niesprawną sonde lambda- auto czasami szarpie, po spuszczeniu auta z biegu obroty przez krótką chwile falują, dodam tylko, że auto nie traci mocy
-Ubytki oleju- przed wyjazdem w trasę ok 550km. został sprawdzany stan oleju- po dojechaniu na miejsce zapaliła mi się żółta kontrolka oleju( nie jestem w stanie powiedzieć ile oleju ubyło w ml.)
-Wraz z przyjściem zimy na bagnecie zauważyłem białą maź. Nie ma jej pod korkiem wlewu oleju ale... podczas wymiany uszczelki pod klawiaturą zauważyłem maź pod pokrywą silnika ( w miejscu odpowietrzenia tak mi się wydaje) oraz po ściągnięciu tej pokrywy zastałem taki widok:

 

Co myślicie o takim brudzie po wyjęciu pokrywy silnika?

post-54611-0-66039100-1483699013_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brud pomału można usuwać przez stosowanie płukanek przy wymianie oleju.Ale olej wymień na lepszy lub częściej go wymieniaj,czyli co 10-15 tys.

O wypadaniu zapłonów jest dużo tematów.Poczytaj .

Co do sondy to wyłącz LPG i zobacz co się z nią dzieje gdy zrobisz ok 50 km na samym Pb.

Jeżeli zacznie pracować to do gaziarza na regulację.

Olej na miarce to od min.do max to jest litr.Czyli między dwoma kreskami masz 200ml

 

Sprawdź sobie jeszcze odmę(rurkę idącą od pokrywy zaworów do skrzyni korbowej)

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Olej wymieniany jest co 10 tyś. km

Brud oczywiście został usunięty ale pytanie skąd aż tyle tego...zdziwiłem się bo nie był to sam olej, ale drobne drobinki ( nie umiem powiedzieć czego) podejrzewamy, że mogą być przedmuchy na zaworach, dopiero będziemy sprawdzać.. zobaczymy też ciśnienie na cylindrach itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz z czego masz ten nalot.To jest gówno nie olej.

Po co zmiana na 10W? Czytałeś instrukcję do swojego auta jaki masz lać olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz z czego masz ten nalot.To jest gówno nie olej.

Po co zmiana na 10W? Czytałeś instrukcję do swojego auta jaki masz lać olej?

Jasne, że czytałem.. 5w30 ale wtedy brało jeszcze więcej..

Jaki polecasz lać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry markowy

a nie lotos

jakiej firmy ??

na gorze jest cos co sie nazywa wyszukiwarka

prosze jej uzyc

na wszystkie problemy ,ktore tu opisales, znajdziesz odpowiedzi

o braniu oleju i co z tym robic rowniez

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość bialy19881

Witam panowie jestem tu nowy i mam problem z astra h 1.6 16v xep mianowicie klapy wirowe klekota coś w kolektorze jak mam obroty to ucicha a jak puszczę gaz zaczyna stukać proszę o pomoc czytałem trochę o tym na forum wymontowalem kolektor i jest Luz na tym plastikowym ciegnie co steruje klapami wirowymi wie ktoś czy

-idzie to jakoś naprawić

- lub ewentualnie wywalić te zaślepki i czy coś się stanie jak ich nie bedzie

- może zaslepic je

Dzięki za pomoc sorki że piszę o tym tutaj ale dopiero zaczynam na forum pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności