Skocz do zawartości

Astra g 1.7 DTI termostat?


Gość engets

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :) Z tego co wyczytałem to te silniki do szybko nagrzewających się nie należą. W lato pełną temp uzyskiwałem po 10-11 km , z tego co wyczytałem w internecie to podobno normalne. Teraz zaskoczyła zima (temp około -11 stopni) i dziś wybrałem się na wycieczkę 40 km. Pełną temp osiągnąłem po bardzo długim odcinku myślę że spokojnie po 23 km (około) dodatkowo jak załączyłem dmuchawę na nogi i dałem maksymalną temperaturę to wskazówka leciała w dół z tych około 88 stopni spadło do 80. Czy winny będzie termostat ? Czy -11 to dla tego silnika wyzwanie ?

Pozdrawiam

Engets

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat sprawdza się w prosty sposób.Gdy temp. na wskaźniku zacznie się dźwigać,sprawdzasz ręką czy wąż od termostatu do chłodnicy jest ciepły.Jeżeli jest to masz do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dales grzanie na fula to nie dziwne, ten silnik dlugo lapie temp a z grzaniem w zimie to wogole. Zrob jak adam pisze a w razie watpliwosci duzo wody nie splywa, dostep jest dobry a termostat to jakies 40zl z uszczelka wiec mozna sie smialo szarpnac. Zanim wstawisz nowy sprawdz w garnku z termometrem bo poco dwa razy robote robic albo sie zastanawiac czy aby napewno byl dobry :). Sa rozne temp otwarcia, bral bym cos w granicach do 88*. Ten silnik lepiej niedogrzac niz raz przegrzac :).

Edytowane przez snejku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bral bym cos w granicach do 88

Oryginał ma 82 st. poza tym ten silnik tak ma, że trochę słabo grzeje, ale za to mało pali. Coś za cos ...

 

 

Ten silnik lepiej niedogrzac niz raz przegrzac

Święta racja :tak:

Edytowane przez Bodek 63

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poza tym ten silnik tak ma, że trochę słabo grzeje, ale za to mało pali. Coś za cos ...

 

I tu się nie zgodzę bo mam ten silnik i jak ustawie grzanie na full, wentylator na drugim biegu to bez kurtki i bluzy mogę jeździć (wersja bez klimy) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji, jazda miejska na niskich obrotach przy temp -5 i ogrzewaniu na maxa moze nie zagrzać tego silnika nawet po 20km.

Polecam sprawdzić bez nagrzewnicy o ile szybciej złapie temp. Jak juz złapie temp to później powinno byc lepiej z tym ze na postoju zgubi temp, to normalne.

Mam tez CAHA i w nim jest tak samo. Przy niskich temp chwila postoju i temp plynu spada do 60*-70*.

Zagrzewa sie mniej wiecej tak samo na tej samej trasie wiec wnioskuje ze z astra jest ok (termostat mam nowy, czujnik tez).

Na zacietym termostacie ze zjedzonym uszczelniaczem nawet w lato lapal temp jak zima i 10km bylo malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności