Skocz do zawartości

Wysoka temperatura plynu brak ogrzewania syf w zbiorniczku wyrownawczym


Gość Gryceq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu swiezy i przewalilem juz chyba caly internet.

Wiec u mnie temat jest taki. Jechalem wczoraj do rodzinki i w trasie postanowilem troche wypalic dpfa wiec wkrecilem mojego diesla na 3,5tys obrotow i tak przejechalem ok 5km.pod koniec zobaczylem ze rosnie temperatura, normalnie to ok 80-85stopni, przekroczylo 90 i delikatnie roslo oczywiście juz zaprzestalem go katowac,pomyslalem ok wysoka temp.przy procesie wypalania raczej ok no i tak jechałem jeszcze z 50km temp trzymała sie ok 95stopni jak wchodziłem na obroty to rosla dziwne.ok wiec dojechalem postawilem autko i dzis ruszay do domu,temperatura przy -15na zewnatrz a mi po paru min jazdy zaczyna rosnac temperatura silnika do ponad 90 i ciagle rosnie doszlo do 100wiec sie zatrzymalem, dodam ze wogole nie grzalo w środku zero ciepla po ok 20km gdzie jeszcze wczoraj grzalo az milo.zawrocilem wiec do rodzinki i zaczalem ogladac czy nie wzielo plynu czy gdzues nie leci,wszystko ok poziom ok nic nie cieknie nie dymi z rury jak np przy uszczelce pod glowica,ale zobaczylem jakis syf w zbiorniczku wyrownawczym czarne jakby cos przypalonego,brud...i tu zagwostka co to moze byc? Dodam ze pompa wody chyba ok bo widac jak gorny wezyk pompuje plyn normalnie leje ja nie saczy ni nic tylko papuje.

Help co robic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co dotykalem waz ten zaraz za termostatem byl miękki i cieply.plynu jak by nie ubylo bo zaraz zreszta wywala katkolka. Czy mozliwe zeby zacial sie termostat? Tylko by chyba dawal cieplo? No i martwi mnie brud w zbiorniczku ale nie widac jakby oleju tylko ten czarny brud.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli by sie zaciął termostat to by ogrzewanie było, teoretycznie może być jeszcze pompa, ale osad, brak ogrzewania, syf w zbiorniczku może sugerować UPG. Sa nie drogie testery na zawartość spalin, możesz zrobić test.

czarny brud=może spaliny

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obawiam sie najgorszego czyli upg:( test spalin w poniedziałek zostawilem auto u rodzinki i musiałem wrocic do domu ale w poniedziałek wracam po niego i mysle co dalej jechac raczej sie nie powinno chyba ze do mechanika jakiegos pare km,nie zaszkodzi? Bo nie wiemczy brac lawete czy jechac szkoda mi silnika a mysle ze tym wypalaniem dpfa wydmuchalo juz uszczelke ale oby nie test pokaze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym mial nie duzo km to bym jechał, chodzi o to by nie przegrzać silnika, jezeli rośnie zbyt wysoko temp to bym nie jechał.

test możesz zamówić i zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Brak ogrzewania to nie wina termostatu pompa działa bo jest obieg płynu na 99% UPG można jeszcze odkręćić korek od zbiorniczka płynu ale na zimnym silniku potem rozgrzać i jak zacznie wypychać płyn ze zbiorniczka po dodaniu gazu to uszczelka na bank

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności