Skocz do zawartości

Nowy Opel Vectra C


Gość KrystiT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym posiadaczem Opla Vectry 1.9 CDTI Automat. Pewnie dużo jest tematów na forum odnośnie pytań jakie zaraz zadam, ale osobiście jako świeżak wolałbym wszystko mieć w jednym miejscu.

Może zanim przejdę do pytań napiszę jaki to rocznik itp.

 

Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI Automa 2007r.

 

Pytania:

 

1. Czy z kluczyka przy zamykaniu auta mogą się od razu zamykać lusterka ( bez dłuższego przytrzymywania kluczyka )

 

2. Czy auto to posiada domykanie szyb przy zamykaniu auta?

 

3. Czy auto posiada automatyczne opuszczanie szyb sterowane z przycisków w drzwiach?

 

4. Czy wymiana żarówek w reflektorach jest dostępna tylko w założonych reflektorach czy jest jakiś mechanizm wyjmowania całego klosza?

 

5. Auto posiada DPF i z tego co wiem gdy zacznie mrugać kontrolka świec ( spiralka ) to rozpoczęłą sie procedura czysczenia filtra. Co dalej robić? trzeba jechać autem, stać, obroty większe trzymać? ILe czasu itd.?

 

6. Czy auto posiada klocki hamulcowe z czujnikami czy bez?

 

7. Wymiana fabrycznych głośników na jakieś inne bez wygłuszania drzwi to w jakim przedziale cenowym szukać?

 

Na razie to na tyle, jak mi się coś przypomni to dalej będę pytał w tym jednym temacie.

Pozdrawiam użytkowników Vectry C i innych modeli

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość finerek123

1.Tak, przytrzymujesz przycisk zamykania. Zależy też od opcji wyposażenia.

2.Tak, musisz przytrzymać przycisk zamknięcia na kluczyku.

3.Tak, zależy od wyposażenia auta

4.Aby zdjąć klosz musisz najpierw zdjąć przedni zderzak, ponieważ pod zderzakiem jest jedna śruba. Więc raczej się nie opłaca.

5. Wrzucasz 3-4 bieg i utrzymujesz obroty w okolicach 3000-3500 tys od 10 do 20 min

6.Tak, ale to chyba też zależy od opcji wyposażenia

7.Raczej bym się skupił na wymianie fabrycznego radia w celu poprawy jakości dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

 

 

Pytania: 1. Czy z kluczyka przy zamykaniu auta mogą się od razu zamykać lusterka ( bez dłuższego przytrzymywania kluczyka ) 2. Czy auto to posiada domykanie szyb przy zamykaniu auta? 3. Czy auto posiada automatyczne opuszczanie szyb sterowane z przycisków w drzwiach? 4. Czy wymiana żarówek w reflektorach jest dostępna tylko w założonych reflektorach czy jest jakiś mechanizm wyjmowania całego klosza? 5. Auto posiada DPF i z tego co wiem gdy zacznie mrugać kontrolka świec ( spiralka ) to rozpoczęłą sie procedura czysczenia filtra. Co dalej robić? trzeba jechać autem, stać, obroty większe trzymać? ILe czasu itd.? 6. Czy auto posiada klocki hamulcowe z czujnikami czy bez? 7. Wymiana fabrycznych głośników na jakieś inne bez wygłuszania drzwi to w jakim przedziale cenowym szukać? Na razie to na tyle, jak mi się coś przypomni to dalej będę pytał w tym jednym temacie. Pozdrawiam użytkowników Vectry C i innych modeli

1. zależy od wyposażenia,

2.jeśli są elektryczne szyby i ta opcja jest aktywowana to tak,

3. mało dokładne pytanie - jeśli szyby są elektrycznie sterowane to tak,

4. wcale nie trzeba ściągać zderzaka, wystarczy odkręcić śruby w nadkolach i te przy grilu, później lekko opuszczasz zderzak i można je zdemontować. Jeśli chodzi o żarówki to część da się wymienić bez zdejmowania ale zależy to czy masz xenon czy zwykłe,

5. wystarczy kontynuować jazdę aż do zakończenia procesu wypalania. Bez dodatkowego modułu (wspominanego wyżej) nic nie będzie mrugać, tylko spalanie chwilowe będzie kilkakrotnie wyższe,

6. Co do klocków to sam musisz sprawdzić czy idą do nich przewody, zdejmując koło.

7. Co do głośników to grają świetnie fabryczne, wszystko zależy od radia jakie masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi.

 

Co do punktu 1 i 2 to chodzi mi o to, ze jak zamykam auto to chciałbym aby z automatu zamykały się lusterka i domykały okna jeżeli są uchylone.

 

Co do punktu 5 to nic nie wiem o jakimś module. możecie bardziej sprecyzować czym się objawia cała ta procedutra jeżeli nie mam tego modułu. To jest mój pierwszy ropniak.

 

Podrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ja Gawlak pisze. Użyj szukajki. Ten moduł nazywa się "CAN SMART MODULE vectra C". Co do lusterek to bez przytrzymania przycisku na kluczyku nie złożą się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Trochę poczytałem o tym Dpf i narazie wiem o co biega.

Jednak pojawił się inny mały problem, mianowicie nie działa mi klakson. Ktoś wie coś w tym temacie. Sprawdziłem bezpiecznik F3 i on jest ok.

 

Wysłane z mojego LUNA_II przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności