Skocz do zawartości

Astra G 1.4 +LPG problem z grzaniem


Gość Vexim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Przejechałem 300km i w samochodzie nadal jest zimno. Podczas normalnej jazdy silnik ma około 80 stopni a gdy stoję w miejscu potrafi temperatura podejsć pod 90 stopnic C. Podczas postoju leci lodowate powietrze a tylko gdy jadę to leci letnie. Dopiero przy 120km/h leci faktycznie bardzo ciepłe, jednak nie gorące. Jedni mówią, że normalna temperatura tego silnika, tym bardziej na gazie, to około 80 stopni w zimie. Czy tak jest faktycznie? Nie wiem czy wymieniać termostat czy to możę wina czegoś innego.Samochód jest z 1998r. Pozdrawiam i czekam na porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co robiłeś z tym do tej pory?Brak grzania się pokazał bez wcześniejszych oznak że coś się dzieje?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tym samochodem jeździł ojciec i twierdzi, że tak było ( nie przeszkadzało mu to) ja jeżdżę pierwszą zimę i dla mnie jest to zdecydowanie dziwne. Teraz jak również zauważyłem, niby tylko był wykonany przegląd gazu bez żadnych zmian a samochód jak jest zimny i troszkę ostrzej wciśnie się pedał gazu to tak jakby musiał się zastanowić. Dziś natomiast miałem wrażenie jakby raz mi nawet walnęło "w rurę". Problem gazu to podobno nie jest. Stosunkowo niedawno jak ojciec nim jeździł to był silnik robiony bo "wydmuchało" uszczelkę pod głowicą. Na ostatnim przeglądzie gazownik aż robił sobie zdjęcia odczytów z komputera bo był zachwycony, że tyloletni samochód, który ma gaz przez 8 lat ma takie wyniki i musi pokazać je swoim kolegom z branży. Niby więcej z samochodem nic się nie dzieje, wręcz wszystko oprócz tego co wymieniłem jest na bardzo dobrym poziomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś natomiast miałem wrażenie jakby raz mi nawet walnęło "w rurę".

 

Pierwszy objaw za ubogiej mieszanki na LPG lub lewego powietrza.Gdy ci porządnie walnie to możesz mieć do wymiany puchę od filtra i kolektor.

Chciałbym widzieć te wzorcowe parametry skoro silnik strzela.

Sprawdź sobie tak wyłącz LPG na bezpieczniku i pojeździj na Pb zobaczysz czy będzie strzelał.

Warto też sprawdzić pracę sondy

 

Jak sprawdzić termostat jest mnóstwo tematów.Poszukaj na forum.

Dla czego nie grzeje?Nagrzewnica(jej rurki do sprawdzenia)czy są gorące,czy klapka od ciepłego nie zacięta.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sprawdzić termostat jest mnóstwo tematów.
Na postoju grzałem silnik, trzymałem troszkę wyższe obroty aby sie szybciej zagrzał. Jak temperatura podeszła prawie pod 80 stopni sprawdziłem dolną rurkę od silnika do chłodnicy i była juz ciepła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą rurę się sprawdza gdy wskazówka temp. płynu zaczyna się lekko dźwigać czyli ok 50.st.C

Jeżeli wtedy jest ciepła to termostat jest do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci napisałem.Odpalasz silnik zimny i gdy wskazówka zaczyna się dźwigać od dołu (pierwsza kreska) ,sprawdzasz czy rura termostat-chłodnica jest ciepła.Jeżeli jest ciepła to termostat szmelc

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można założyć że termostat dobry.Choć wcale nie musi być dobry bo nie wiadomo czy nie otwiera się wtedy na max czy sie stopniowo uchyla.

A co z wężami od nagrzewnicy.Są gorące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności