Skocz do zawartości

Astra F 1,6 8v , nazwa przewodu gumowego i szarpanie na 4 biegu


Gość nestle100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

użytkuję od roku astre w kombi , 1,6 8v , 52kw silnik gaznikowy , nawet w miare bez awarii jezdzila aż do teraz. Zauwazyłem uszkodzony przewód pomiedzy głowicą a serwem hamulca - jak on się nazywa dokladnie ? mozna linka do allegro z tą częścią ? Gdzie jest napisane oznaczenie silnika ?

 

Druga sprawa . lekko szarpie na 4 biegu jak jade okolo 45km/h z minimalnym wduszeniem gazu (samochod tylko na bezynie jezdzi). , czy ta awaria wynika z uszkodzenia tamtego przewodu ?

 

pozdrawiam

Leon

Edytowane przez nestle100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pierwsze primo, to nigdy Astra nie miała gaźnika.

Masz jednopunktowy wtrysk, najprawdopodobniej X16SZ.

Przewód się nazywa PRZEWÓD PODCIŚNIENIOWY SERWO HAMULCOWEGO.

Numer części 90374805.

Szarpanie może być efektem uszkodzenia tego przewodu, bo będzie dostawało się przez niego lewe powietrze do silnika, które zuboży mieszankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po małym pożarze pod maską ten przewód się przepalił i z braku dostępności (w c16se jest inny niż w x16szr na przykład) po prostu dorobiłem z gumowego węża zbrojonego o podobnej średnicy, po końcach złapałem na cybanciki skręcane i trzyma się już któryś rok. Tam nie ma ciśnienia typu 10 atmosfer tylko podciśnienie więc daje to radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, silnik to faktycznie x16sz z 1pkt wtryskiem . poprzedni wlasciciel mowil że jest na gazniku , wiec że pod maske nie zaglądąłem to tak myslalem. Przewodu nadal szukam, sklepy biedne nie mają . Po wymianie sprawdze jak działa, ten jest dziurawy.

 

Jeszcze inne pytanie , czy ten gumowy przewód podkreslony na żolto to odpowietrzanie-odma ? bo drugi jego koniec do niczego nie podpiety.

 

 

post-54725-0-67076800-1484906018_thumb.jpg

Edytowane przez nestle100

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być podpięty z tyłu monowtrysku tuż nad wężem od MAP-sensora.

 

A węża szukaj na szrocie, w sklepie raczej nie bedzie.

pamietaj, żeby zawór zwrotny miał odczep na sterowanie klapki obiegu wewnętrznego.

 

O, a na zdjęciu tego nie masz - działa ci obieg wewnętrzny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie wzialem z neta bo chwilowo nie moge zrobić. Na niebiesko zaznaczylem obecny gumowy przewod - ma koncowke peknietą , i calego nie chce wymianiąc tylko na odcinku miedzy glowicą a zaworem zwrotnym.

 

 

"Powinien być podpięty z tyłu monowtrysku tuż nad wężem od MAP-sensora." - jest to wejscie weża w miare łatwo dostepne czy trzeba szukać po omacku ?

 

Obieg wewnetrzny raczej mi dziala

post-54725-0-42717500-1484916231_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pekniety to zalozyc termokurcza i podgrzac

zalatwi sprawe

jak koniec to uciac i wsadzic w gumowe kolanko czy przejsciowke

myslec kurka myslec

a nie latac na sile kupowac

na jakis czas styknie taka naprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zalaczniku zdjecia *(nie mam liter pl) . gdzie podlaczyc ten przewod zaznaczony na czerwono ? szukalem nie moge namierzyc zlacza. prosze o dokladne zaznaczenie lub jakis schemat gdzie by bylo widac.

 

a przewod od serwa jest calkowicie martwy ,pekl wzdluz ,szukam nowego

 

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia2/Galeria/8805582/1#zdj3

post-54725-0-72006000-1485252087_thumb.jpg

post-54725-0-52734300-1485252138_thumb.jpg

post-54725-0-48949100-1485252210_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności