Skocz do zawartości

Astra F problem z ogrzewaniem


Gość k5k5

Rekomendowane odpowiedzi

No to na pewno coś z klapkami.

 

Na pewno masz 14NV?

Masz mechaniczną pompę paliwa?

Jeszcze takiej astry z tym motorem nie widziałem na żywo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już się umówiłem z mechanikiem i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno 14NV na gaźniku i już mi służy prawie 10 lat tylko trzeba pamiętać żeby gaźnik raz na rok przeczyścić, a jaka pompa jest to nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem już po wymianie obudowy nagrzewnicy i okazało się, że problem wystąpił przez popękaną obudowę a do tego nagrzewnica którą kupiłem nie pasowała do niej (choć w sklepie zapewniali że pasuje) i poprzedni mechanik pewnie rozwalił obudowę wciskając nagrzewnicę na siłę. Niestety po wymianie dalej nie grzało tak jak kiedyś, było lepiej ale nie to samo i do tego niepokoiło mnie syczenie z okolic pokręteł nawiewu. Zauważyłem też, że powietrze leciało na nogi pasażera niezależnie od ustawienia pokrętła na szybę lub tylko na kratki i było znacznie cieplejsze od tego w kratkach więc wziąłem się dzisiaj za "naprawę" tego. Zauważyłem że ta klapka się nie domyka a po ręcznym jej dociśnięciu z kratek leci gorące powietrze, mając starą obudowę sprawdzałem jak wszystko działa a jak u mnie i problem można było wyeliminować u mechanika podmieniając tylko kawałek obudowy z tymi klapkami który jest na zaczepach (w starej obudowie był sprawny) ale widocznie nie chciało mu się tego sprawdzić i ze złożoną deską nie da się tego podmienić więc zostało mi tylko zaklejenie wylotu i od razu z kratek zaczęło wiać gorące powietrze. Okazało się przy okazji że po włączeniu wew. obiegu nie da się go przełączyć na zew. (klapka się nie zamykała i zaczynało syczeć) a winne było założenie na odwrót węży przy pokrętle, założyłem na odwrót i działa. Więc widać mam pecha do mechaników ale po własnych poprawkach wszystko działa jak należy. Temat można zamknąć i dziękuję wszystkim za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności