Skocz do zawartości

Wyciek czerwonego płynu


Gość mati1023

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pacjent Vectra C hatchback GTS 2007r 1.9 cdti 120km skrzynia M32. Byłem na przeglądzie i okazało się że na osłonie silnika jest czerwony płyn. Diagnosta stwierdził że może być to płyn wspomagania ale nie jest pewien. W sklepie specjalizującym się w Oplu powiedzieli że może to być płyn ze skrzyni biegów (ucieka przez uszczelniacze). Umówiłem się na czwartek na diagnozę ale chciałbym się przygotować na ewentualne koszty. Z czego to może być płyn? Dodatkowo gdy wcisnę sprzęgło to po chwili słychać cichy szmer i powiedzieli że może być to przez stan oleju w skrzyni. Miał ktoś podobny problem? Jak patrzę na koszty chociażby regeneracji maglownicy to chwytam się za głowę i prawie mam zawał. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne w którym miejscu jest ten wyciek płynu, spróbuj na kanale poszukać skąd cieknie.

W wspomaganiu i skrzyni jest często ten sam olej,

Sprawdź przynajmniej poziomy czy w którymś nie ubyło za dużo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na miarę swoich możliwości gdzie może być wyciek (nie mam dostępu do kanału). Gdy popatrzałem za silnikiem (przy szybie) to widać że osłona jest też mokra od wewnętrznej strony więc bliżej tam do przekładni kierowniczej niż skrzyni biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj dokładnie osłony przegubów wewnętrznych przy skrzyni czy nie są mokre, to samo z połączeniem silnika i skrzyni (to sprawdzisz nawet na lewarku wsuwając się pod auto), zobacz też okolice wybieraka bo tam też lubi się pocić.

Jak nie, to zostaje do przejrzenia przekładnia, pompka wspomagania i zbiorniczek płynu,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na kanale u diagnosty mokra była tylko osłona i to jeszcze bardziej ze strony kierowcy. Dokładnie przejrzał całe podwozie i nie mówił nic o mokrych gumach przy przegubach ale może się skuszę popatrzeć pod auto w celu wyeliminowania podejrzenia : SMILE :

Edytowane przez mati1023

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tej osłonie pod silnikiem ? Jeśli tak to zdemontuj ją na kilka dni i po lokalizacji plamy pod autem może szybciej ustalisz miejsce wycieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto i tak idzie pojutrze na warsztat więc tam zlokalizują co dokładnie (przy okazji wymiana gum tylnich łączników stabilizatora). Masz jakieś wskazówki jak dostać się do zbiornika płynu wspomagania bez rozbierania połowy auta? Bo nie mam go z przodu tylko prawdopodobnie z lewej strony pod filtrami powietrza itp. :(


Już znalazłem fajny "tutorial" jak przy odkręceniu 2 śrub nadkola można dojść do zbiorniczka :D Dla osób poszukujących znalazłem to tutaj --->https://forum.vectraklub.pl/topic/14439-dolewka-płynu-od-wspomagania/


Mój samochód jest GENIALNY. Zbiorniczek stwierdził że nie ma po co siedzieć w tym samochodzie dłużej i "wyszedł". Nie ma go ani w nadkolu (porównałem ze zdjęciem - tak to to samo miejsce) ani na "górze" silnika :D


Dodatkowo zauważyłem że ten element jest mokry - znajduje się "za" silnikiem przy szybie :?

post-51566-0-47666200-1485274386_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nie wiem jakiego koloru mam olej w skrzyni ani w wspomaganiu. Z tego co czytałem to ile osób tyle możliwość. Nic mechanik zadecyduje co dolega mojej Viki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności