Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby i wycieraczka


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Corsie B 98 r. mam 2 problemy. Pierwszy to niedziałające ogrzewanie tylnej szyby. Nie pamiętam ile czasu już nie działa, być może już kilka lat. Czy sprawność przewodów mogę sprawdzić podłączając do nich żarówkę? Druga sprawa to niedziałająca tylna wycieraczka. Nie działa ona od około pół roku. Od tego czasu ze 4 razy po przekręceniu kluczyka wycieraczka opadała (tak jakby kręciła się w drugą stronę, w dół). Czy jest to spowodowane zepsutym silniczkiem, niesprawnymi kablami, a może coś nie łączy? Dodam, że wymieniałem wszystkie przepalone bezpieczniki.

Proszę o jakieś porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Obejdzie się ale musiałbyś kupić tulejki zaciskowe- łączące.

W harmonijce się wtedy mogą przewody nie zmieścić i wtedy trzeba by było łączyć przewody na słupku,ciągnąć nowe przez harmonijkę i te połączyć w klapie.

 

TULEJKA-LACZACA-IZOLOWANA-SZTH1-5--XBS--

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wycieraczką może być podobnie ale skoro chodzi w drugą stronę to chyba bez nowej/innej się nie obejdzie - ale to musisz sprawdzić już sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w którym miejscu mogą nie łączyć przewody do ogrzewania szyby?

Czyli silniczek może być do wymiany? Łatwo się do niego dostać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w harmonijce gumowej tam dość często koledzy mieli problemy.

A silniczek - to już trzeba oblukać samemu - ale chyba tapicerkę z klapy bagażnika trzeba zdemontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem tą osłonę gumową i prawie wszystkie kable są poprzerywane. Oprócz ogrzewania i wycieraczki przy otwieraniu bagażnika nie działało światło. Spróbuję jakoś połączyć te kable. Poprzedni właściciel sznurki trzymające półkę poprzywiązywał do przewodów od ogrzewania szyby. Nie wiem jak powinny być one prawidłowo zamontowane, ale na klapie bagażnika są 2 uchwyty i te końcówki idealnie pasują. Jednak te sznurki są zbyt krótkie i półka nie trzyma się na "zawiasach". Czy te sznurki są zaczepione w złym miejscu, źle poprowadzone, czy po prostu poprzedni właściciel sztukował sznurki?

A, i jeszcze jedno. Czy jest jakaś wtyczka od tych kabli, bo muszę je mocno naciągać, a po rozklejeniu taśmy izolacyjnej, która owija wszystkie kable, boję się, że mogą mi one uciec.

Edytowane przez Marcin97

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności