Skocz do zawartości

Astra G X16SZR nie chce odpalać


Gość styc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem z odpalaniem samochodu mianowicie silnik to 1,6 8v X16Szr z instalacją gazową II gen Brc żeby auto odpaliło trzeba je odpalać z wciśniętym pedałem gazu i podtrzymywać na obrotach około 2 minut bo w innym przypadku gaśnie po tym czasie auto normalnie już jeździ, jeśli nie wcisnę gazu to nawet nie odpali . W ostatnim czasie wiele rzeczy było robione miedzy innymi remont głowicy , wymiana rozrządu, świece, kable, cewka, cały monowtrysk wymieniony + nowe uszczelki, nowe węże podciśnienia ,map sensor , lambda, czujnik temperatury , zaślepiony egr ,wszystkie filtry a auto jak nie chce odpalać tak nie odpala , może macie jakieś pomysły bo mnie się już kończą default_sad.png ogólnie według mnie jest zalewany przez paliwo bo jak wymieniałem monowtrysk i wszystko wyczyściłem to za pierwszym razem odpalił od pierwszego bez problemu ale już za każdym następnym razem już było to samo , komputer nie pokazał żadnych błędów bloki pomiarowe raczej też wyglądały normalnie ale w załączniku dodaje raport z podpiętego kompa może ktoś wymyśli co jest nie tak :D

post-54824-0-16445800-1485636626_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może być zalewany przez dwa paliwa.Wyłączyłeś dla sprawdzenia LPG na bezpieczniku lub zakręciłeś wielozawór w butli i próbowałeś odpalać wtedy?

Jeżeli zakręcałbyś wielozawór to na ciepłym i trzeba poczekać aż wypali cały gaz i przełączy się na Pb.

 

A te problemy z odpalaniem miałeś też przed remontem?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdemontowałem mikser gazu cały ,odpalał lepiej ale tylko trochę szybciej łapał swoje obroty tak po 10s ciągle pedał gazu trzeba było wcisnąć , problem występował także przed remontem

Edytowane przez styc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monowtrysk jest nowy,czy używany?Rozbierany był na części?Znaczy rozpołowiany?

A jeszcze jedno.Jak odpala na samym LPG?Próbowałeś tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany , rozłożony na części wyczyszczony założone nowe uszczelki ,nowy krokowiec i czujnik od pedału gazu , na gazie takie same objawy jak na benzynie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba szukać po stronie elektrycznej.

Membranę od regulatora ciśnienia paliwa też sprawdzałeś?

Czujnik temp. płynu sprawdzałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja EGR. Ty go masz zaślepionego ale zaślepia się sprawny EGR

Węże od podciśnień masz wszystkie przelotowe i prawidłowo podpięte?

Myślę jeszcze nad jedną sprawą ale to by trzeba było sprawdzić jaką masz wartość Mapsensora. Czy czasem nie masz lewego powietrza przez wężyk w serwie?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Trochę to trwało egr podmieniony na inny podciśnienia wszystkie nowe , map sensor tak samo nic sie nie zmienilo tak się zastanawiam po lekturze forum czy to nie sterownik silnika ? Doszedł nowy obiaw czasem faluja obroty krokowiec nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dla pewności nie zrobiłeś planowania powierzchni do której przylega monowrysk oraz kolektor ssący do głowicy.

Ostatnio gdy robiłem z takim silnikiem to było dużo do szlifowania.

 

 

Ale jest jeszcze jedna rzecz która moim zdaniem warta zrobienia to pomiar kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności