Skocz do zawartości

Szybkie pytania o cewke zaponową i oświetlenie.


Rekomendowane odpowiedzi

jak w tytule tematu:

mam "nową" cewkę włożoną luźno na starą cewkę, której nie można wykręcić i tu moje pytanie: czy ta cewka potrzebuje masy(trzeba ją przykręcić w miejsce starej?) czy tak jak jest - położona na starej i zabezpieczona żeby się nie ruszała może być?

Bo nie ukrywam, że czasami przy obciążeniu szarpnie mi samochodem ale to muszę jechać około 60 na 5 biegu i wcisnąć gaz do oporu i czasami na 2 biegu w okolicach 2,5k obrotów.

 

I jeszcze jedno: zauważyłem na przeglądzie, że mam kable od lamp przeciwmgielnych przednich ale w zderzaku ich nie mam(lamp) i tu moje pytanie: czy mogę je sobie dołożyć? Przycisk w samochodzie również jest i jak go wcisnę zapala się "kontrolka" lamp.

 

i ostatnie pytanie:

Czy przejdzie xenon w omedze bez samopoziomowania?

O spryskiwaczach myślałem od octavii 2

Coś takiego:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6FqDPbLxPx4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob porzadek z tym mocowaniem cewki a nie druciartstwo odstawiasz

 

halogeny mozesz dolozyc ,pomysl chwile i sprawdz czy masz napiecie w kostkach jak wlaczysz w kabinie

 

o montazu xenow napisano chyba wszystko na forum

chcesz to ryzykuj bez samopoziomowania

bo czy przejdzie to zalezy od diagnosty

nie powinno przejsc bez tego ukladu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybką odpowiedź.

Z cewką raczej poczekam do cieplejszych dni bo ktoś chyba ją próbował odkręcać i odkręca się tylko jedna śruba reszta jest wyrobiona i za chiny nie da się wykręcić tym bardziej, że ci co ją tam wsadzili przy składaniu auta nie popisali się tym...

 

Z xenonem się wstrzymam(chociaż jak widzę tych co latają z niebieskimi światłami w zwykłych lampach to mnie krew zalewa)

Aktualnie mam depo, które praktycznie w nocy nie świecą.

 

Jeszcze jedno pytanie i nie zawracam głowy:

W lampach najprawdopodobniej jest regulacja lewo/prawo i tu pojawia się pytanie: patrząc na przód samochodu z otwartą maską to, które pokrętło odpowiada za regulacje l/p

Te od strony grila czy te nad soczewką?

Edytowane przez Av3nida

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie na przeglądzie gość powiedział, że mam dobrze ustawione światła - góra-dół

Tylko problem jest w tym, że światło strasznie mi pada gdzieś na pole :-D i praktycznie nie widzę tego co się dzieje przed maską i w miejscu gdzie mógłby ktoś isć bo całe światło skierowane jest na prawą stronę(w pole gdzie jest mi nie potrzebne) a tego pobocza(jak wyżej wspomniałem) gdzie ktoś by mógł iść czy jechać rowerem praktycznie nie oświetla i chcę tylko wyregulować w ten sposób i chcę się własnie dowiedzieć, którym pokrętłem w lampie się to robi ;)

Edytowane przez Av3nida

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ten blizej soczewki

ale reki teraz nie dam

wsadz klucz i licz ile razy przekrecisz

albo podjedz do sciany i machnij kreda jak masz teraz ustawione

i wtedy krec do woli

tylko nie przekrec ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey dzięki ponownie : SMILE :

temat można zamknąć - o ustawienie poproszę na stacji :P

Edytowane przez Av3nida

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie na przeglądzie gość powiedział, że mam dobrze ustawione światła - góra-dół

Tylko problem jest w tym, że światło strasznie mi pada gdzieś na pole

 

 

To normalne w omedze = nigdy nie miała dobrego ustawiania swiateł .( masz lampy o ktorych mówi się ryfle=dno koszmarne )

O xenonach zapomnij . musza mieć samopoziomowanie i spryskiwacze , bo inaczej dowód rejestracyjny bierze policja/stacja diagnostyczna.....

Soczewki ( w miarę nowe ) w zupełności zastąpią ci "ryfle" na których latasz .

Ps w soczewkach masz 3 śruby i już można pokombinować z ustawianiem świateł . W ryflach to porażka....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam soczewki depo...jak już pisałem: w dal świecą przyzwoicie ale w pole.

dziwnym trafem zwykłe lampy z pseudo ksenonami(niebieska barwa) jeżdżą u mnie i oślepiają ludzi i nikt z tym nic nie robi... Policja ma na to wywalone - niestety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam soczewki depo...jak już pisałem

 

Tego na pewno nie masz . W soczewkach są 3 śruby regulacyjne , a ty piszesz tylko o dwóch.... 2 śruby regulacyjne były tylko i wyłącznie tylko w rylfach...

Trzecia śruba służy do ustawiania soczewek , ale po co ja to pisze , skory ty masz tylko 2 śruby regulacyjne.... ?????

 

 

 

W lampach najprawdopodobniej jest regulacja lewo/prawo i tu pojawia się pytanie: patrząc na przód samochodu z otwartą maską to, które pokrętło odpowiada za regulacje l/p Te od strony grila czy te nad soczewką?

 

2 śruby= ryfle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności