Skocz do zawartości

Rzuca silnikiem na wolnych obrotach


Gość knypek1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I to jest jeden z przykładów że jeżeli ktoś zakłada LPG do takiego silnika powinien być uczulony na poprawną regulację LPG i częste kontrole silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Nie chcę zakładać nowego tematu to się tutaj podepnę ;) Mam merive b z silnikiem 1.4T z fabryczną instalacją LPG. Mam taki problem, że na wolnych obrotach, na gazie auto nie równo pracuje. Nie ma problemów z wypadaniem zapłonów tylko cały silnik tak jakby przygasał i potem znowu wchodził na normalne obroty. Zauważyłem że czym większe obciążenie ma silnik (np włączoną klimę w lato) to silnik już tak mocno nie przygasa. Macie jakieś pomysły co to może być? Auto mam od nowości, oleje, wszystkie filtry zmieniane co 10kkm. Przy przebiegu 30kkm aso postanowiło na gw wymienić wtryski gazowe na nowe bo nie chciał się przełączać wgl na lpg albo po chwili przeskakiwał spowrotem na benzynę. Obecny przebieg to 62kkm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Pojeździłeś już 30 tys km bez regulacji więc może czas aby odwiedzić gazownika w celu sprawdzenia ponownie wtrysków LPG świec i ewentualnie wyregulować LPG.

Chyba że sam chcesz regulować.?

Do tego jak w temacie możesz sprawdzić luz zaworów

A to mała lektura https://opel2015.wordpress.com/2016/01/16/opel-adam-h-14i-16v-gtc-silnik-a14nel/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Świece są nówki, irydowe z NKG. Wg harmonogramu wymiana przy 60kkm wiec wymieniłem ;) Byłem i w autoryzowanym serwisie landirenzo i w aso, iii tu i tu dostałem informację że sterowniki do fabrycznej instalacji LPG w normie euro5 są zablokowane i nie idzie w nich dokonywać jakichkolwiek zmian. Jedyne co to mogą mi zaoferować to wpięcie pod kompa i sprawdzenie korekt + wymiana filtra ale tyle to sam potrafię zdziałać. Tam ponoć wgl nie żadnego portu gdzie by szło się wpiąć do sterownika gazowego. Komputer do gazu mam w innych swoich autach sam dzialam z gazem. Tutaj jedyne co działam z gazem to co 10k wymieniam filtry fazy lotnej i ciekłej. Podczas pracy na benzynie korekty krótkoterminowe wahają się w okolicach +-2% czasem na chwilkę podskoczy w okolice 5%, a na gazie przeważnie są przy +-5% czasami skacze do 9% i trochę rzadziej pod 12-15% ale zdarza się i tak że spadnie na moment w okolice 1-2%.

Edytowane przez Bedżamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż chyba zostaje tylko ASO bo oni mają do tego programy.Skoro są różnice w korektach to muszą być one wyrównane.Ale to już wiesz skoro sam regulujesz LPG.

Jak wcześniej trafnie podpowiedział Beny sprawdź luz zaworów.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedżamin

Zawory to to nie będą bo na benzynie chodzi dobrze a jeśli by to były zawory to i na benzynie i na gazie by chodził podobnie i wątpię żeby silnik z przebiegiem 60kkm miał juz luzy rozjechane. Co do tej regulacji to zostaje tylko albo wymiana na nowe wtryskiwacze albo zmiana sterownika na jakiś podobny budową i okablowaniem bo ten oryginalny nie ma możliwości regulowania map itp taką informacje mam m.in. od aso bo już tak jak pisałem wyżej z tym problemem u nich byłem i zaoferowali sprawdzenie korekt i wymianę filtrów (które są w zasadzie nowe bo sam je wymieniałem 2kkm wcześniej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro korekty masz inne to jest możliwość że zawory posiadały.Nie sprawdzisz nie dowiesz sie.

A skoro gwarancja się skończyła to ja bym przerobił instalację na mniej problemową i wtedy sam ją obsłużysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności