Skocz do zawartości

Dostosowanie ustawień prywatności i usunięcie telemetrii w Windows 10 - link


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ od kilku miesięcy pracuje na OS - Windows 10, postanowiłem już na samym początku zająć się kwestią prywatności i telemetrii.

 

Wczoraj natrafiłem w internecie, na dobrze przygotowaną instrukcję - dla osób chętnych i wrażliwych. Po przeczytaniu jej, doszedłem do wniosku, że nie wszystkie kroki z tej instrukcji wcześniej wykonałem, dlatego postanowiłem uzupełnić wcześniejsze moje pracę. Dla osób chętnych podsyłam link:

 

http://www.zawszeczujni.pl/2015/08/dostosowanie-ustawien-prywatnosci-i.html

 

Ja akurat do tego celu z instrukcji wykorzystałem zapis:

 

Polecamy także użycie jednego z narzędzi, które automatycznie wykonuje wszystkie opisane czynności związane ze zwiększeniem prywatności - mowa o Blackbird.

 

Komputer odpalił po restarcie i póki co może to efekt bardziej placebo, ale OS chodzi lżej - choć są to dopiero pierwsze chwile więc opinia może być niemiarodajna. Gdyby ktoś z Was zechciał podzielić się swoją opinią - myślę, że mógłby to być interesujący i pomocny wątek dla innych Użytkowników popularnego Windowsa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam, choć niby ten sam link, ale teraz działa.

 

http://www.zawszeczujni.pl/2015/08/dostosowanie-ustawien-prywatnosci-i.html

 

U mnie jednak chyba troszkę odmuliło system, gdyż nosiłem się z zamiarem wymiany pasty w GPU i CPU gdyż 8 lat robi swoje, a maszyna ciągle ta sama. Ale wyłączyłem wszystko co można i póki co chodzi poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że blackbird wyłącza otoczenie sieciowe i odnajdywanie urządzeń w sieci. Jeżeli ktoś nie korzysta to ok, w przypadku gdy korzystamy rodzi się pewien problem.

 

Jeszcze nie udało mi się włączyć wszystkie usługi by pozainstalowaniu blackbird-a otoczenie sieciowe działało, ale szczerze mówiąc nie próbowałem. Pojawiła się awaryjna sytuacja, dlatego pierwsze co przyszło mi na myślę to w konsoli odpalić blackbird.exe -r by cofnąć zmiany.

 

W tych komputerach, gdzie nie potrzebuje otoczenia sieciowego - komputer pracuje lepiej. Pozostaje więc kwestia dopracowania poszczególnych ustawień po instalacji blackbird by otoczenie sieciowe pracowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kompilacja porad. Większość czynności miałem już wcześniej wprowadzonych ale o "Sposobie dostarczania aktualizacji" i sposobu w jaki działa nie wiedziałem, a zmroziło mi lekko krew w żyłach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności