Skocz do zawartości

Kolo zapasowe w Zafirach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

kopernik275, wg mnie pomysł bezsensu.

I gdzie je wozisz? w bagażniku?

Koledzy po co tak kombinować?

Co tydzień zmieniacie koło, że musi być czyściutkie?

Ja swoje wyjąłem po zakupie, żeby sprawdzić czy tylko jest.

Zapas jest nowiutki. Nie wiem czy się jeszcze nadaje do użytku bo ma "odleżyny" od koszyka, ale nie wnikam.

 

Proponuję Wam prostsze rozwiązanie: lepiej wozić rękawiczki robocze, żeby w razie czego przy zmianie nie ubrudzić sobie rąk i tyle. A złapanie koła jest tylko trochę bardziej prawdopodobne od trafienia szóstki w totka :D

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się jeszcze nadaje do użytku bo ma "odleżyny" od koszyka, ale nie wnikam.

bez urazy, ale zapas chyba po to wozisz ze sobą, aby w każdej chwili Cię "poratował", prawda? to jaki sens wozić niepewne koło? w takim razie lepiej je w ogóle zdjąć, i mieć choć trochę lżejszy samochód :?:

również mam kosz zamiast miski i czy brudne czy nie to i tak w tym 5 kole liczę na niezawodność w razie awarii :drunk:

 

koledze kopernik275 chodziło chyba o to że zapas umieszcza w pokrowcu i całość podwiesza pod samochód, dzięki czemu koło ma czyste a tylko pokrowiec brudny, wg mnie pomysł do rozważenia :drunk:

pozdrawiam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po to wożę, ale złapanie gumy jest tak mało prawdopodobne, że specjalnie nie martwię się o to koło :?:

 

Może na wiosnę uzupełnię w nim ciśnienie i będzie nadal tam jeździć, chyba, że do tego czasu złapię gumę :lol:

 

A pomysłu z pokrowcem pod autem nadal nie rozumiem.

Po co komu czyste koło? Jak je założysz to i tak się ubrudzi...

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie ma "miski" i trenowalem pokrowiec - zbieral sie w nim (niestety) syf i !!!wilgoc :lol::?: To nie piasek i inne brudy z ulicy wykanczaja nam kola ale sol i wilgoc :drunk: :drunk: Zlikwidowalem zapas i kupilem pianke w spraju - woze tez maly kompresorek, ktory pasuje do niszy w trzecim rzedzie siedzen po lewej stronie (koszt 15 pln + 49 pln). Z tego co wiem nowe autka "lepszej" klasy uzywaja takiego rozwiazania ze wzgledu na miejsce i wage. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.kolego Maciek chodziło mi o to ze kapcia można złapać w najmniej oczekiwanym momencie i jak wtedy np jestes ładnie ubrany pada deszcz i masz wyjąc koło z pod samochodu całe mokre i brudne od wszystkich nieczystosci co są u nas na drogach to jak ja je mam w pokrowcu czyste i suche to tylko wyciągam z pod auta wyciągam z pokrowca i zakładam czystymi rekoma i po sprawie...a o reszte sie martwie w domu...podrawiam i zycze bezobsługowej jazdy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes ładnie ubrany pada deszcz i masz wyjąc koło z pod samochodu całe mokre i brudne od wszystkich nieczystosci co są u nas na drogach to jak ja je mam w pokrowcu czyste i suche to tylko wyciągam z pod auta wyciągam z pokrowca i zakładam czystymi rekoma

Chyba koła nigdy nie zmieniałeś ???

 

W Twoim wypadku: wyciągasz koło w brudnym pokrowcu i zanim je wyjmiesz to nie będziesz miał czystych rąk.

To, które właśnie zdjąłeś po jeździe w deszczu też nie jest za czyste. A trzeba je czystymi rękoma wrzucić albo pod auto, albo do bagażnika albo włożyć do pokrowca ???

Poza tym jak pada deszcz to ładnemu ubraniu możesz powiedzieć papa :lol:

 

Chciałeś wiedzieć co o tym myślę więc piszę - dla mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wożenie rękawiczek roboczych. Rękawy do góry, rękawiczki na ręce i będziesz w miarę zabezpieczony "przed brudnym kołem".

Ale w sumie o gustach się nie dyskutuje :D

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Kupiłem niedawno Zafirkę B na kołach 16 calowych, proszę o informację czy zapasówka 16 cali będzie pasowala do kosza podwieszanego pod autem. Niestety nie mam takiego kosza i chciałbym się dowiedzieć czy zmieszczę w nim "16".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Zafirkę B na kołach 16 calowych

... wpisz cos wiecej do profilu ...

czy zmieszczę w nim "16".

... zapas to koło, a nie felga ... całość nie może przekraczać średnicy kosza ... wielkość felgi nie ma tu znaczenia - a tylko to Cię nurtuje ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności