Skocz do zawartości

Rdza


Rekomendowane odpowiedzi

Gość VectraB1999

Czesc Wszystkim !

 

Posiadam vectre b, polift z 1999 roku i na podluznicy wyszly dziury po rdzy. Dokladnie 3, jak na zdjeciu. Czy jest szansa jeszcze odratowac auto wspawajac blache ? Czy auto juz nadaje sie na szrot ? :-(

post-54919-0-24178100-1486457892_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jakie nie raz złomy do kompletnej kasacji są robione i puszczane w obieg?

Zawieź do blacharza i ci wspawa nową albo łaty.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na szrot.

Dobry blacharz ogarnie temat.

Dawno temu byłem posiadaczem Corsy B, blacharz pięknie pospawał podłużnice z przodu.

Zakonserwował i śmiga do dziś bo wiem kto nią jeździ.

Tyle, że jak zawsze trzeba poszukać dobrego blacharza a nie pana Mietka co to obsmarka a nie pospawa a potem przesmaruje bitexem i zgarnie kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VectraB1999

Dzieki Panowie ! Powiem szczerze, ze na spawaniu sie nie znam, ale przerazilo mnie to co zobaczylem (te dziury) :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość VectraB1999

Witam ponownie Wszystkich !

 

Podłużnica jest zrobiona plus konserwacja całego podwozia. Niby autko odratowane, ale mam pewne obawy co do prac blacharza. Słuchajcie, oczyścił z rdzy podłużnice i wspawał kawał blachy ok 1,5 mm kształtem dopasowanej do podłużnicy (tak, że zachodzi na boki podłużnicy i na tych bokach punktowo jest pospawana).

 

Jednak po tygodniu pojawił się problem, mam jakby naloty rdzy na łączeniu blachy z podłużnicą. Wygląda to trochę jak lotna rdza, można to spokojnie zetrzeć np szmatką, po starciu widać ładnie konserwację zrobioną z bitexu, czarną. Ale miejscami na tej konserwacji pojawia się ta jakby rdza. Czyżby to był efekt przegrzanej blachy ? Czy po prostu z hamulca leci lotna rdza ? Dodam, że na drugiej podłużnicy nie ma tego efektu.

 

Nie wiem co o tym myśleć, tydzień czasu i już rdza by się zaczęła pojawiać ? To co będzie np po roku.. Znowu dziury ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VectraB1999

Podjedź i reklamuj aby poprawił i lepiej zabezpieczył.

 

Coś konkretnego polecasz ? Zedrzeć całą konserwację i jeszcze raz zabezpieczyć wszystko ? Nie wiem co mógł zrobić źle, skoro na nowym elemencie blachy, zakonserwowanym pojawia się nalot... Bo martwię się, że za chwilę znów będę miał problemy z rdzą, skoro tak szybko pojawił się jej nalot. A myślałem że moje problemy się skończyły :(

 

Fachowiec niby dobre opinie miał w internecie, był z polecenia a tu taka fuszerka...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że rdza wyłazi spod spodu nałożonej blachy.Może wtrysnąć minię w profil i poprawić konserwacją.Nie wiadomo co zrobił.

Może nie zabezpieczył blachy tylko położył konserwację.

Po prostu niech dokładniej zabezpieczy i wtryśnie więcej konserwacji wszędzie gdzie się da.

Teraz raczej więcej nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności