Skocz do zawartości

Astra G 1.4 99r problem z szarpaniem


Gość walus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Moje autko Astra G 1.4 16v 99r dziwnie pracuje, tj: czasami przy ruszaniu tak do 2 tys obrotów szarpie, jakby silnik mial wypasc.

Dziwne w tym jest to, ze raz jezdzi wzorowo, a czasami tragicznie szarpie. okolo roku temu wymieniane swiece i sonda lambda na oryginał. (duze splanie, gasniecie). od tamtej pory równia pochyła w dól. Odłaczałem EGR ale zmiany praktycznie brak, raz lepiej, raz gorzej.

 

moje pytanie: od czego zacząc sprawdzanie? Wymiana/Czyszczenie EGR ? czujnik wału korbowego? zastanawiam sie nad kupnem Opcoma chinola, zeby czytac błedy. czy zadziała z tym autem? przepustnica czyszczona, ten mały kanalik ktory lubi sie zasyfiac został przepchany i wyczyszcony. konstrukcja silnika dosc prosta i łatwy dostep, wiec chciałbym ogarnac to samemu, ale nie wiem gdzie szukac przyczyny tego zachowania auta. Na biegu jałowym auto jakby przerywa, delikatnie pyrga. Jakis czas temu wywalilo mi korek oleju silnikowego, ale przeczysciłem odme i od tamtej pory juz nie bylo takich przypadkow

 

Z gory dzieki za pomoc

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

kupnem Opcoma

 

To jest najlepsze posunięcie.Nim będziesz mógł sprawdzić parametry czujników i dokładniej stwierdzić przyczynę a nie szukać po omacku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam ponownie. Nadal czekam na op coma. Wczoraj zmienialem olej, sprawdzałem swiece, i przewody od przepustnicy, zawor EGR. Po skreceniu wszystkiego Astra zgupiala do reszty. Cały czas swieci kontolka silnika i auto trzesie.

https://www.youtube.com/watch?v=tR_vgLdlNKA

 

dodam, ze olej to GM 5w30. Nie wiem jaki był wczesniej, ten doradzil mi sprzedawca. czy to moze byc wina oleju?

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydechu nie sprawdzałem. pyrga jak traktorek. Przed wymiana oleju nie było tak tego słychac.

Metoda GAZ -HAMULEC nic nie wykazuje.

w intrukcji obsługi zalecaja olej 15w40 a ja wlałem 5w30 chyba przez to zaczął tak klekotac

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecany 10W40 a ale 5W30 też do klimatu zimnego

A zworkę próbowałeś?http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:zdziwko: chyba poczekam na opcoma,

oczopląsu dostane od tego liczenia. nie pokazuje mi 12 czyli rozpoczecia diagnostyki tylko 14, 0502 troche dziwne błedy co do pracy silnika chyba...

jednak po dokładnej analizie wyszlo mi 0200 i 1405 czyli uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza i EGR. EGR odłaczałem ale nic to nie zmienia, wyczyscic w tej wersji sie go nie da, czyli co wymiana?

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. op com doszedł. Po sprawdzeniu błedów wyszło tak jak pisałem wyzej. p1405 czyli EGR do wymiany. Chyba zakupie emulator EGR i zaślepke, taniej niz zamienniki. Co Wy na to? Ktos juz tak jezdzi?

Jednak drugi bład p0200 Uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza, nie bardzo wiem jak rozwiazac? Czy to moze byc cewka? Wydaje sie ze pracuje na 3 "garach"

czy ten test cewki na cylindrach dostepny z op coma cos powinien wykazac?

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1405 to bład czujnika położenia elektrozaworu EGR.

Czy od razu powinno się wymieniać.Twój wybór. Ale najpierw powinno się sprawdzić wtyczkę oraz wiązkę.

 

0200 to zaś jest błąd obwodu prądu zaworów wtryskowych.

I zaś tutaj masz wiązka przewodów, same zawory wtryskowe a na końcu masz sterownik.

 

 

Jak na razie to wszystko się sprowadza do jednego :

sterownika.

Ja bym pomierzył tę nieszczęsną wiązkę i wtyczki.

Ale to twoje auto i zrobisz co chcesz.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności