Skocz do zawartości

Sprawdzanie ciśnienia na listwie wysokiego ciśnienia Meriva 1.7cdti


Gość Hiacynt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. A więc od początku. Panowie,mam objawy jak przy zacierającym się zaworze denso!!??Na początku było falowanie,najpierw delikatne,ale potem było takie falowanie rzędu ok 750-900 obrotów.Był taki moment że jadąc spadła moc-z 5 biegu musiałem zredukować na 2-gi bieg.W duże mrozy problemy z odpalaniem,aby odpalić musiałem wcisnąć pedał gazu i utrzymywać go przez parę minut. zwiększyło się spalanie.Teraz jak jest np:-4 odpala z lekkimi oporami,ale falowanie praktycznie ustało,lub jest bardzo minimalne. ................ Zrobiłem taki wstęp aby przedstawić mój problem i czy w dobrym kierunku idę,ale po kolei : SMILE :. Po przeczytaniu wielu postów doszedłem do wniosku że to zawór denso . Rada -sprawdzić czy na listwie wysokiego ciśnienia jest stałe ciśnienie na włączonym silniku. Kuzyn ma program,więc sprawdziliśmy. Nie wiem czy dobrze czytamy :-D:mur: .Czy "dawka paliwa na cykl" to wartość ciśnienia na listwie wysokiego ciśnienia!!! Wartość odczytana była w przedziale od 3-250 gramów!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Tisa powinno być 4-9 mg/suw przy wolnych obrotach i wszystkie odbiorniki wyłączone.

Częstotliwość impulsu zaworu ma być poniżej 50 %

Ciśnienie paliwa ma być 20-35MPa a przy depnięciu chwilowym do oporu pedału powyżej 25MPa

Wymagane ciśnienie szyny 20-35 MPa a przy depnięciu na krótko powyżej 40 MPa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Tisa powinno być 4-9 mg/suw przy wolnych obrotach i wszystkie odbiorniki wyłączone.

Częstotliwość impulsu zaworu ma być poniżej 50 %

Ciśnienie paliwa ma być 20-35MPa a przy depnięciu chwilowym do oporu pedału powyżej 25MPa

Wymagane ciśnienie szyny 20-35 MPa a przy depnięciu na krótko powyżej 40 MPa

Dzięki "adam" za te wszystkie dane,na pewno się przydadzą,ale czy opcja - "dawka paliwa na cykl" to jest od ciśnienia listwy. Teraz już nie wiem czy to zawór denso - dzisiaj temperatura - 7 st.celcjusza,a auto odpala bez problemu i nie ma falowania obrotów. Kupiłem preparat do czyszczenia wtrysków,wleję do filtra paliwa i zobaczymy co będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności