Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.4 97` - problem z silnikiem ?


Gość Wicher98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wicher98

Witam, mam problem z moja Corsa ;/ zatankowałem raz na stacji BP (normalnie tankuje na Orlenie), żeby sprawdzić czy faktycznie te paliwo czyści silnik z tego całego syfu. I od tej pory zaczoł się mój problem.... Silnik zaczoł szarpać, tracił na mocy, podczas jazdy wyskakiwał błąd silnika.

 

Przetankowałem dwa razy na Orlenie i problem ustał, aż do teraz. Silnik chodzi jak traktor, trzęsie nim całym. Świece są zalane, ale iskra jest.

 

Gdy rano go uruchomiłem obrotomierz wskazywał 100 obr/min. Silnik jak mówiłem chodził jak traktor i strasznie się trząsł. Wpadłem na pomysł że może pompa paliwa, nie podaje odpowiedniej dawki paliwa. Więc uderzyłem ją pare razy ręką i obroty zaczeły wzrastać do 500. Biłem dalej i już było w normie 1000, ale dalej silnik nie chodzi jak powinien.

 

Mógłbym prosić o pomoc ? Może jakieś rady co sprawdzić. Bardzo dziękuje z góry za pomocą i prześle jeszcze dwa filmiki z pracy mojej Corsy.

 

https://youtu.be/mMstNmB2Za8

 

https://youtu.be/KkGLR-QK1Dw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wyskakuje błąd silnika to się odczytuje jaki to błąd.

Możesz dolać dodatku do paliwa czyszczącego układ paliwowy.

Kiedy był wymieniany filtr paliwa?

Może czas na wyjęcie pompy i sprawdzenie czy nie zapchana a przy okazji sprawdzenie ile syfu jest w baku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wicher98

Nie mam komputera i nie jestem wstanie sprawdzić jaki to błąd.

Auto kupiłem w kwietniu tamtego roku i nie wiem kiedy był wymieniany filtr. A ja sam nie wymieniałem. Właśnie mam iść tym tropem że to pompa paliwa i filtr. Ale dla pewności wolałem się dopytać na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mam komputera i nie jestem wstanie sprawdzić jaki to błąd.

 

To nie wytłumaczenie.Komputer mają mechanicy.

A co będzie gdy się okaże że to nie pompa tylko jakiś czujnik w silniku?Będziesz na czuja wymieniał części bo ktoś miał podobnie i mu to pomogło a potem inny miał podobnie i mu co innego pomogło?

Poczytaj trochę na forum jak odczytać błędy bez komputera

http://forum.opel24.com/topic/26000-kody-bledow-czyli-wstretna-zolta-kontrolka-silnika/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wicher98

Błędów nie ma. Problemem chyba są jednak kable. Sprawdzałem teraz gdy jest ciemno i mają przebicie. A poza tym na 1 i 4 cylinder wgl nie idzie iskra. Gdy wyjąłem kabel z 1 cylindra silnik odpalił. Jutro zakupie kable i myślę że wszystko wróci do normy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Przetankowałem dwa razy na Orlenie i problem ustał, aż do teraz.

Orlen się popsuł?

 

 

Gdy rano go uruchomiłem obrotomierz wskazywał 100 obr/min.

Pokaż mi silnik 1,4 opla z tamtych lat, któru utrzyma obroty 100obr/min.

 

 

Więc uderzyłem ją pare razy ręką i obroty zaczeły wzrastać do 500. Biłem dalej i już było w normie 1000, ale dalej silnik nie chodzi jak powinien

Jak??????????????

Pompa jest w zbiorniku, jak tego dokonałeś??????

Nie czaję chyba bazy.....

 

 

A poza tym na 1 i 4 cylinder wgl nie idzie iskra.

Padł DIS.

Tego szukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wicher98

Problem rozwiązany !!! Cewka zapłonowa siadła i nie dawała iskry na 1 i 4 cylinder. Po wymianie kabli i cewki silnik chodzi jak nowo narodzony. Dzięki wszystkim za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności