Skocz do zawartości

Klimatyzacja,czy warto ją reanimować po tym jak poprzednik ją prawie zdemontował?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

może ktoś z doświadczonych pomoże, czy warto robić klime w astrze 1,7 cdti a mianowicie, w astrze ktoś wymontował chłodnice i wentylator (spręzarka jest) czy warto dokupic jakas uzywke wentylator + chlodnice i to montowac ? czy to ruszy i czy bedzie chlodzic wogle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie było by to warte ale każdy ma inne podejście i dla ciebie może się opłacać.Jedni są chętni do auta dołożyć 5 tys. i więcej a innych serce boli przy stówce.

Cen części używanych możesz poszukać na allegro.

Sprężarka niby jest ale sprawna?

Podjechać do najbliższego klimiarza i spytać o ceny nabicia u niego.

Domyślasz się myślę że w każdym regionie mogą być inne ceny?

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bylem nabicie 100, a te czesci kolo 300 plus robicizna i tak mysle czy jak malo jezdze wogle zawracac sobie glowe klime, a ciekawy jestem jak jest u innych czy maja jakies z klima problemy w tej wersji astry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym klima pasuje, innym szkodzi.Mając klimę musisz jej używać aby nie było problemów.A to masz podwyższone spalanie.

To już musisz sam zdecydować.Ale może jeszcze poradzą chłopaki co ją mają.

 

A co do samej chłodnicy to używki ja bym nie kupował.

Edytowane przez adam1954

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie musisz odpowiedziec czy chcesz miec chlodek w upaly czy nie

klima jak klima

jak dbasz to nic sie nie dzieje

jak olewasz to pada jak kazdy inny element w aucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Ta radość stania w korku latem w chłodnym aucie a gdy spojrzysz na innych uczestników ruchu z odsuniętymi szybami na max i widzisz że się gotują w tedy doceniasz klimę Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bylem nabicie 100, a te czesci kolo 300 plus robicizna i tak mysle czy jak malo jezdze wogle zawracac sobie glowe klime, a ciekawy jestem jak jest u innych czy maja jakies z klima problemy w tej wersji astry

Może być nie tak kolorowo. Klima która była nie używana do tego "rozszczelniona"może generowac koszta.

Ogólnie warto klimę reaktywować, pomijam fakt że spróbuj sprzedać auto bez klimy-zauwazysz różnice wartości....

 

Ps. Ja musiałem wymienic auto, bo nie miało klimy-żona się uparła.....

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nie tak kolorowo. Klima która była nie używana do tego "rozszczelniona"może generowac koszta.

Ogólnie warto klimę reaktywować, pomijam fakt że spróbuj sprzedać auto bez klimy-zauwazysz różnice wartości....

 

Ps. Ja musiałem wymienic auto, bo nie miało klimy-żona się uparła.....

dokładnie, po odkryciu ze nie ma chlodnicy widziałem że przewody były zabezpieczone, jeszcze je dodatkowo zabezpieczyłem, ale czy to coś dało to chyba się okaże jak podłacze brakujące części, ciekawe czy sprężarka ruszy, a może jest jakiś sposób żeby ja sprawdzić przed instalacja chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności