Skocz do zawartości

Klimatyzacja,czy warto ją reanimować po tym jak poprzednik ją prawie zdemontował?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sie nie zastanawiał ani chwili-reaktywowałbym klimę, tyle że jak pisałem mogą być wieksze(ale nie muszą) koszta. Badz tego swiadom.

Ale warto. Przy odsprzedaży się zwrócą. Zakupem auta bez klimy, lub z niesprawną nikt nie jest zainteresowany, ale jeśli już to za dużo mniejsze pieniądzę.

 

Ogólnie klima w oplu nie jest awaryjna, mialem dwa ople i zadnych napraw jedynie serwis. Czasami zdarza sie roszczelnienie przez chłodnice(w ZA wymienialiśmy) ale to sie zdarza w kazdej marce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie zastanawiał ani chwili-reaktywowałbym klimę, tyle że jak pisałem mogą być wieksze(ale nie muszą) koszta. Badz tego swiadom.

Ale warto. Przy odsprzedaży się zwrócą. Zakupem auta bez klimy, lub z niesprawną nikt nie jest zainteresowany, ale jeśli już to za dużo mniejsze pieniądzę.

 

Ogólnie klima w oplu nie jest awaryjna, mialem dwa ople i zadnych napraw jedynie serwis. Czasami zdarza sie roszczelnienie przez chłodnice(w ZA wymienialiśmy) ale to sie zdarza w kazdej marce.

w sumie racja, wyjdzie jakies 300 -400 zł części z założeniem i z nabiciem to chyba warto sprobowac ja reaktywowac :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet za 1000 warto ;)

ja wydalem sporo wiecej 20 lat temu

na montaz klimy do omegi A

kupilem druga po wypadku (dachowaniu)

przekladalem wszystko i bylo warto ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet za 1000 warto ;)

ja wydalem sporo wiecej 20 lat temu

na montaz klimy do omegi A

kupilem druga po wypadku (dachowaniu)

przekladalem wszystko i bylo warto ;)

a sam myslisz ze to ogarne, zalozenie chlodnicy i wiatraka i podlaczenie przewodów ? :) czy lepiej do mechanika dac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam takie pytania

skad mam wiedziec na ile masz zdolnosci krecenia kluczami ??

ja to robie z zamknietymi oczami ;)

a TY ??

:) no spoko coś tam czasem dłubię :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: SMILE : no spoko coś tam czasem dłubię : SMILE :

To sobie sam odpowiedziałeś na pytanie - mechanik będzie musiał tylko gaz uzupełnić - reszta powinna być do ogarnięcia - w końcu fabryka autko wypuściła z klimą, tylko poprzednika nie było stać na odbudowę całości według specyfikacji, albo handlarz zrobił po taniości.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto montować używaną chłodnicę klimatyzacji sprzedawca zapewnia ze sprawna itp, część oczywiście oryginalna GM, ale zastanawiam sie czy nie kupic tanszego zamiennika bo koszt nowej 200 zł a tej używki 100 zł, może ktoś coś doradzi. mechanik jeszcze wspomniał żeby jakoś sprawdzic spreżarkę czy nie zatarta, ale jak to mam sprawdzić?), klima nie wiem ile była nieużywana (wymontowana ten skraplacz i zaślepiono przewody) czy uda się wogle teraz klimę uruchomić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasklepiono otwory to jest szansa że wiele się nie podziało. Skraplacz kupowałbym nowy, malowany bo te oryginalne to szybko padają (korozja od spodu). Tylko kup z osuszaczem. Ten musisz dać nowy.

 

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności