Skocz do zawartości

czy w meriva 1.7cdti ustawia sie kąt pochylenia koła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Koledzy mam taki problem,a mianowicie,pytanie:czy w meriva 1.7cdti "ustawia się kąty koła". Szukałem jakiś info na necie ,ale nic nie znalazłem,więc oto moje zapytanie. Ale wszystko od początku,aby było wiadomo co,jak i kiedy. Miałem przypadek że walnołem kołem w krawężnik.Koło do wyrzucenia,t.z.w. sanki pokrzywione,wymiana elementu,następnie w zwrotnicy wyrobiło się gniazdo swożnia gałki,wymiana na urzywkę. Po wszystkich zabiegach pojechałem na zbierzność i tu zaczynają się problemy,gościu na zbierzności powiedział że muszę podpiłować pilnikiem,tzw fasolkę na oczkach od mocowania,zwrotnica-amortyzator,aby ustawić kąt pochylenia koła,zrobiłem jak kazał i dupa!!!!!!!!! Ostatnio dowiedziałem się że zbierznośc robi się z połową baku,a jak np:miałem pełny ,to taki miało by to wpływ na zbierzność!!!!!!!!!!!! Nawet robiłem pomiary między stara a Kupioną urzywką czy są jakieś różnice,ale nie,aby było się czepiać. I stąd moje pytanie:czy ustawia się kąty koła!!!!!!!!!!!!!!! Po niedzieli jadę na geometrię,może coś więcej będę wiedział. A moje pytanie jest z stąd że-jeden mówi że się ustawia a jak pytałem się innego to mówił że nie.


Jeszcze jedno pytanie:czy jak wam Koledzy przychodzą odpowiedzi to dostajecie je na skrzynkę pocztową,bo ja tak-jak ma być inaczej to pomóżcie to zmienić,pokierujcie gdzie mam i co pozmieniać,z góry dziękuję za wszystkie porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie regulowany jest kąt pochylenia.Jeśli ktoś poradził Ci zrobić fasolki w kolumnie to był to jakiś kowal a nie mechanik.Jeśli nadal nie ma możliwości uzyskania odpowiedniego kąta pochylenia to coś jest krzywe nadal w zawieszeniu lub poszło dalej w blache(fartuch nošny).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie porady,dzisiaj pojadę na geometrię,aby chociaż w miarę było ustawione a potem naprawie tę "fasolkę" i korekta zbieżności.


Jestem już po geometrii kół. Wszystko ustawione,a według programu kąty pochylenia koła też się ustawia!!! Najważniejsze że wszystko jest ustawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś swoje zawieszenie?

W tym programie jest pokazane jak to się robi?

Na śrubach łączących zwrotnicę z kolumną otwory są o jakieś 1.5mm większe od śrub.Co tym uzyskasz?

Reszta jest na sztywno.

Gdzie można coś wiecej ustawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś swoje zawieszenie?

W tym programie jest pokazane jak to się robi?

Na śrubach łączących zwrotnicę z kolumną otwory są o jakieś 1.5mm większe od śrub.Co tym uzyskasz?

Reszta jest na sztywno.

Gdzie można coś wiecej ustawić?

Tak,wiem jak to jest mocowane,i zgadza się tam jest ok.1,5 mm luzu na śrubie-1,5x wysokość koła i może dać odchyłkę ok 7mm-10mm. Przypuszczam że to co pokazuje jako kąt pochylenia koła to kąty fabryczne. żałuje że posłuchałem tego magika,który kazał mi zrobić fasolkę,ale człowiek chciał aby wszystko hulało tak jak trzeba.Najważniejsze że wszystko gra,a fasolki nie będę przerabiał,jest skręcone na zicher i niech tak zostanie do wymiany amorów.Drodzy koledzy,bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc.Kiedy człowiek nie ma już pomysłów,lub nie wie co i jak,zawsze może poprośić was koledzy o pomoc. Wielki szacun dla wszystkich :brawo: -każdy z was ma wkład w to forum!!!!!!!!!!!!!!!!! Temat zakończony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności