Skocz do zawartości

Usterka dostrajania paliwa P0170 Corsa C 1.0


Gość Squirrela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Squirrela

Cześć!

Piszę w nadziei, że może macie jakiś pomysł odnośnie tego, co się dzieje z moją uroczą Corsą [Corsa C 1.0 2004, Easytronic]. Miałam ostatnio kłopoty ze sterownikiem skrzyni biegów - po jego naprawie sterownik działa poprawnie, ale samochód zachowuje się dziwnie. Przede wszystkim Check engine płonie niczym pochodnia, a jedyny błąd, jaki jest zapamiętany to: P0170 Usterka dostrajania paliwa (skasowana wraca po kilkudziesięciu przejechanych km). Jeśli chodzi o objawy - przede wszystkim autko jest "zamulone"; czasami nogę mam już w podłodze, a samochód ledwo jedzie (oczywiście wiem, że to słaby silniczek, ale jest wyraźna różnica między tym, jak zachowuje się teraz, a kiedyś). Dodatkowo od pewnego czasu czuję zapach benzyny w środku, głównie po odpaleniu. Co istotne, nie zauważyłam falowania obrotów. Autko było już u mechanika, który tylko skasował błąd i stwierdził, że to pewnie zamarznięte paliwo, tymczasem mrozy już się skończyły, a błąd wraca cały czas. Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O błędzie P0170 jest mnóstwo pisane.Ale jesteś nowa więc proszę zrzut czynności jakie powinien wykonać mechanik.

Jeszcze tylko zażądaj od niego dużego upustu za to że to ty musisz go uczyć co ma robić.

post-37019-0-00780800-1487504277_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Squirrela

Kurczę, samochodzik stał w warsztacie, gdzie stwierdzono, że problem najpewniej dotyczy przepływomierza, dodatkowo wymienione zostały świece, bo wyglądały już dość kiepsko. Po wymianie przepływki samochód oszalał - szarpał, skakał jak żaba, falowały mu obroty :/ Wrócił do warsztatu i mam nadzieję, że w końcu ktoś rozgryzie co mu jest.. Listę powyższych możliwości oczywiście przedstawiłam - wykluczono sondę i zawór filtra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że mech się ogarnie, bo chyba jakiś kiepski.

A jakie świece założy, bona stwierdzenie że kiepskie - to trochę mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Squirrela

No i niestety pozostałam z niczym :( Mechanik uznał, że to raczej wina komputera, że ta usterka cały czas się pojawia :/ Ja oczywiście się na tym nie znam, ale nie wydaje mi się to możliwe. Tym bardziej, że czuję, że auto jest "zamulone". Stanęło na tym, że zamontowali mi stary przepływomierz (ten mój, który poprzednio wymieniali) a więc jestem w punkcie wyjścia :( Muszę szukać mechanika w okolicach Rzeszowa, który ogarnia Ople..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności