Skocz do zawartości

Wymiana lusterka czy calego wkładu?


Gość Kapiszonowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kapiszonowiec

Odpadło mi prawe lusterko(sama szybka) cały wkład został, i teraz nie wiem czy kupić samą szybkę czy cały wkład. Chodzi oto że lusterka są podgrzewane i elektryczne i nie wiem czy jak przykleje szybkę to będzie działać ogrzewanie. Co radzicie? A jeżeli przyklejac to jakim klejem? I jaką warstwę żeby nagrzewalo lusterko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej cały wkład. Samo lustro albo nie będzie się dobrze trzymało, albo dodatkowy klej spowoduje, że będzie bardzo słabo grzało. Zwykłe można wklejać, podgrzewane najlepiej wymienić wkład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad w pewnym sensie masz rację, ale ja swojego czasu kupowałem same szkło które miało z tyłu klej jak naklejka - właśnie do grzanych (audi 80 b3).

Trzymało parę lat i nawet jak młody skasował autko to lustro było całe.

O ile dobrze pamiętam było w sklepie droższe od zwykłego lustra o ok 60-80% ale warto było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A średnio polecam wkład, no chyba że oryginalny, Zamiennik ciężko zamontować-niby pasuje a jednak trzeba szlifować, bardzo delikatne szkło -szybko się rysuje, i gorzej grzeje, po pól roku pekł plastik i było do wymiany. Podkleili mi klejem do szyb stare i sprawowało się dużo lepiej niz zamiennik(po pół roku wróciłem do klejonego oryginału)

Z prawym było gorzej, bo szkło odpadło i się potłukło, kupiłem samo szkło i wkleiłem (pomny doswiadczeń z montażem lewego zamiennika) i było ok.

Ci mi kleili mówiłi że wazne by dobrze podkleić by dobrze potem grzało.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do leona kupiłem zamiennik wkład i grzeje lepiej niż oryginalne. Kumplowi wklejaliśmy oryginalne do VC bo mu odpadło i potem ledwo grzało, bo klej izolował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zabawy z wymianna zamiennika, najgorzej włożyc głowkę silniczka regulacji, ja nawet spiłowałem gniazdo w wkładzie ale i tak było zbyt mocno spasowane i nie pracowało precyzyjnie jak oryginał. Oczywiscie wymieniałem bez rozbierania całego lusterka.

 

Gdy bedziesz kupował samo szkło to staraj dokupic takie samo, mi sprzedali przyciemnione niby zadna róznica ale jakos kiepsko mi to wygladało....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że tak, jezeli bedzie z tasmą dwustronną.

 

Ps.Szklo kosztuje 10zł? Możesz w kazdej chwili zmienic na wkład jezeli nie bedzie Ci odpowiadało....

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odpadło tez ostatnio prawe szkiełko z lusterka, przykleiłem je na uniwersalny klej silikonowy z bardzo dużym zakresem pracy i ogrzewanie lusterka działa. Wrócę do domu to podrzucę nazwę tego kleju. Wcześniej używałem kleju "Bondini" ale wytrzymał około roku. Niektórzy używają też klejów wysokotemperaturowych. Nie ma sensu kupować całego lusterka. Dobrze odtłuścić powierzchnię, przykleić i będzie grzać, cudów nie ma :) Ale taśmy dwustronnej nie polecam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności