Skocz do zawartości

Rodzinna astra H


Gość danupl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W bieżącym roku zamierzam zakupić rodzinna astrę H (kombi). Początkowo planowałem zakupić 1,8 i założyć gaz, ale po wielu lekturach wynika, że silniki źle znoszą gaz (mam tu na myśli 125km jak również 140km). W związku z tym zastanawiam się nad dieslem...i właśnie jako, że nie miałem nigdy styczności z żadnym silnikiem, który występuje w asterkach proszę o pomoc.

Założenia:

- najlepiej brak dpf'a

- rocznik ok 2007

- kwota do ok 15tys (oczywiście jeśli będzie warto dopłacić może być nieznacznie więcej)

- trasy póki co sporadyczne (w przyszłym roku będzie ich zapewne więcej)

 

Silniki jakie mnie interesują to zarówno 1,7 (które przeważają w ofertach, głównie skupiam się nad tym 110km ew 125km) oraz 1,9 (najlepiej ten 120km). Zależy mi przede wszystkim na taniej eksploatacji i kompromisie między spalaniem, a dynamiką. W ogólnym rozliczeniu samochód będzie sporo poruszał się po mieście stąd też moja uwaga odnośnie DPFa:).

 

Ile artykułów tyle opinii, co spowodowało mętlik w głowie nad doborem silnika. Bardzo wiele osób chwali jednak 1,9 (obie wersje) jednak co do 150km nie jestem przekonany, a to za sprawą m.in spalania (miałem okazję taką podróżować...dynamika rewelacyjna, ale jednak spalanie dość wysokie) oraz kosztów eksploatacji w przypadku usterki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle słyszałeś bo 1.8 125KM znoszą bardzo dobrze lpg i mają hydraulikę zaworów. 140KM brak hydrauliki i trefne koła zmiennych faz rozrządu. Szukałbym tego pierwszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupując diesla musisz się pogodzić że jakaś awaria pochłonie oszczędności - a używane to najczęściej loteria granicząca z pewnością że coś z autem jest nie tak.

Dzisiejsze diesle to nie to samo co dawniejsze traktory i młotkiem kowal tego nie naprawi.

Bad ci napisał co najlepiej kupić - a że bardzo ciężko znaleźć to powód dlaczego nikt nie chce się pozbywać dobrego autka.

Z dieslem już tak kolorowo nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 czyli Z18XE czyli tandetne sterowniki silnika ze sporą szansą, że padnie.

Chyba, że poprawili je w trakcie produkcji ale nic o tym nie wiem.

Co do samego silnika to jest jak najbardziej O.K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Mam 1.9 100 km, bardzo fajny silnik, najlepszy element całego auta. Spala żonie 5,5. Na autostradzie przy 140 5,1. W mieście potrafi pochłonąć i 8 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie rozumiem zdania że silnik z19dth ma dość wysokie spalanie. Jak można tak mówić? Jeździłem tym silnikiem w zafirze i byłem zadowolony ze spalania

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danupl w przypadku isuzu nie skupiaj się na mocy silnika a na układzie wtryskowym jaki jest zamontowany. Diesel bedzie miał zapewne wiele km za sobą i naprawa wtryskiwacza może spotkać kazdego a jedyne które się regeneruje to póki co bosch. Poszukaj tez info o dpf, wez pod uwagę że prawie kazde diesel z DE bedzie go miał(mimo że nie bylo go fabrycznie)

Co do Z18XE bardzo dobry silnik pod lpg tyle że....bardzo ciężko kupić w dobrym stanie, za dużo chętnych do kupna. Moja osobista ocena że ten silnik na 125km kiepsko się zbiera.

Z diesli to najmniej problematyczny może być 1.7 cdti 80KM tyle że koników mało.

Zresztą jest mnóstwo info na necie-wystarczy poszukać...

 

Ps. Diesel czy PB-bierz to co w lepszym stanie, jedno i drugie ma zalety i wady...PB z lpg np nie wjedziesz na wszystkie parkingi podziemne, diesel moga byc koszta eksploatacyjne-ale nie muszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 1,8 125km to faktycznie mało tych silników, a jeżeli już są to niestety cenią się dość wysoko.

W przypadku silników diesla, który polecacie, 1,7 110km czy może 1,9 120km?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności