Skocz do zawartości

Brak mocy i dzwine dzwięki


Gość dragus1208

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragus1208

Pacjentem jest Astra H 1.9 Cdti Z19DT 100KM. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale ostatnio po długim czasie po nabiciu i wymianie chłodnicy oraz przy plusowych temperaturach uruchomiłem klimatyzacje. Po tym wydarzeniu sporadycznie zdarza się że nawet mimo wyłączonej klimy na postoju popisuje jakiś pasek. Jednak problemem jest coś innego. Nagle auto straciło moc w przedziale 1000-2100RPM, praktycznie się nie rozpędza, po tym zakresie jedzie już zupełnie normalnie. Dodatkowo zaraz po odpaleniu zimnego silnika dobiegają z niego dziwne dźwięki, jednak po lekkim dodaniu gazu hałas ustaje, po rozgrzaniu silnik pracuje normalnie jednak cały czas nie ma mocy. Mam dodatkowo wrażenie że przy gaszeniu silnik dziwnie się trzęsie i wydaje odgłos jakby o coś stukał. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Macie jakieś pomysły/sugestie co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tym motorku na forum i nie tylko.

Choćby tutaj - http://www.auto-krak.pl/auto-krak/silniki-1-9-cdti-jtd-z19dt-h/?show=slide

Zrób diagnostykę silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dragus1208

Co do braku mocy to wyczyscilem egr, przepustnice i czujnik doładowania i jest wporzadku. Dalej jednak jest problem dzwieków

 

 

Kiedy odpalę silnik po dłuższym postoju (kiedy jest całkiem zimny) wydobywają się spod maski dziwne dzwieki, metaliczny stukot i piski. Gdy tylko obroty przekroczą 1000rpm dzwięk ustaje, jednak gdy puszcze gaz dalej jest to samo. Dzwiek uspokaja sie dopiero po przejechaniu kilkuset metrów. Od czasu do czasu popisuje też pasek wielorowkowy.

 

Doszedłem do wniosku że winne musi być któreś z kół pracujących przy pasku (sprzegło alternatora, koło pasowe albo rolka napinacza). Zdemontowałem koło pasowe ale nie ma widocznych uszkodzeń gumy bądź, czy też prowadzenia paska.

 

Macie pomysły jak wystawić jednoznaczną diagnozę? Co mogę jeszcze sprawdzić?

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejha

Sprawdź wszystkie rolki i napinacz, czy nie ma luzu ( nie powinien się dać przegiąć w stronę podłużnicy ), jak wywalisz obudowę filtra powietrza zrobi się sporo miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dragus1208

Rolki oraz napinacz nie mają nadmiernych luzów. Wszystkie kręcą się swobodnie, bez oporu. Guma w kole pasowym jest cała, nie spękana ani zmurszała. Moje i kolegi podejrzenia przyciągnęło sprzęgiełko alternatora. Po założeniu klucza na oś alternatora rolka kręci się z nią bez żadnych luzów. Z tego co mi wiadomo w jednym kierunku rolka powinna obracać się swobodnie nie obracając alternatora. Dobrze myślę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dragus1208

Odpaliłem dzisiaj silnik na zimno bez paska, chodził idealnie. Po założeniu paska również chodził normalnie. Po chwili jednak słychać jak zaczyna popiskiwać pasek, tylko na wolnych obrotach, niezależnie od obciążenia. Strasznie mnie to irytuje.. Dodam że pasek jest nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie pasek ale początek padanie sprzegła jednokierunkowego na altku

I objawia sie dopiero przy większych prędkościach obrotowych?

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności