Skocz do zawartości

Z14XEP bierze olej i płyn chłodniczy.


Gość Blavic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, Astra G bierze ok 250ml oleju na 1000km, i ok 150mi płynu na 300km (dodam, że jest zagazowana może to ma znaczenie), przy wymianie cewki dis mechanik sp. ciśnienie w cylindrach, w każdym było ok, silnik jest suchy zarówno od góry jak i od dołu. Zalany 10W40 Mobil, płyn Borygo. Przebieg ok. 270tys. potwierdzony. Co może być przyczyną nadmiernego zużycia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jakie są normy spalania oleju w oplu.Masz to w instrukcji obsługi.

Nie ma w żadnych danych wartości ciśnienia sprężania ,,ok,,

Są to liczby.

 

Ubytki płynu są duże.Jeżeli masz wszystko suche to do sprawdzenia membrana reduktora oraz dywaniki pod nagrzewnica.

Ale test spalin w płynie możesz sobie zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalne spalanie oleju to 0,6l/1000km, aż nie chce się wierzyć. Podobno twinporty nie biorą oleju od wymiany do wymiany, takie słyszałem opinie użytkowników. Ciśnienie zbliżone na każdym z cylindrów ok. 15bar, byłem przy pomiarze.

 

Co do nieszczelnej nagrzewnicy, myślałem o tym, ale dywaniki mam suche, nie czuć też żadnego smrodu, szyby nie parują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczalne spalanie oleju to 0,6l/1000km

 

Nawet do litra.

Musisz wziąć pod uwagę że masz już nie mały przebieg.

No cóż to opel.

 

 

Zostaje w takim razie do sprawdzenia reduktor.

Czyli kupić złączkę dwustronną do węża chłodniczego, wypiąć węże z reduktora i tą złaczką spiąć je ze sobą.(takie małe przywrócenie do stanu z przed zamontowania LPG) na chwilę próby.

Wtedy ominiesz reduktor i zobaczysz czy płyn ubywa.

Oczywiście LPG wyłączyć na bezpieczniku i jeździć na Pb.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pada turbo to i olej się traci. Auto normalnie spala olej. A tak mało Ci go spaa, bo masz uszkodzona uszczelkę pod głowicą i po prostu Ci bierze płyn. Płyn chłodzący nie powinien ubywać wcale

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A gdzie ty w Z14XEP masz turbo?

My bad - to jest twinport przecież.

Tak czy siak sprawdzić przewody czemu ubywa płyn chłodzący, może jeden się poci w najlepszym wypadku. Żadne auto nie powinno tracić tak szybko płynu chłodniczego.

Dodatkowo strasznie mało zużywa oleju - co oznacza że może olej jest uzupełniany przez płyn chłodzący.

Lecz z reguły jest odwrotnie - oleiste oka robią się w zbiorniku wyrównawczym

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oleiste oka robią się w zbiorniku wyrównawczym

 

Płyn z zbiorniku jest czysty. Zrobiłem ostatnio dłuższą trasę, ok. 300km na raz. Spr. płyn z zamiarem dolania a tam w zasadzie nic nie ubyło. Dziwna sprawa. Na co dzień jeżdżę 'wokół komina', do pracy mam krótki dystans, auto na pewno w pełni się nie dogrzewa. Na korku od wlewu oleju mam majonez, ale to ponoć może być jakaś zależność z robieniem krótszych tras.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak krótkie trasy.

Odmę możesz też przeczyścić.

Jechałeś na LPG?

 

Zostaję więc obserwować.Zbiorniczka od płynu nie masz mokrego?Czy czasem płyn nie ubywa przez korek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności