Skocz do zawartości

Astra IV 1.6 + LPG (nie fabryczne) gaśnie na zimnym silniku


Gość Patryk K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk K

Witam forumowiczów!

 

Od kilku miesięcy mam problem z autem - póki silnik się nie rozgrzeje, auto potrafi zgasnąć. Najczęściej wygląda to tak, że gdy wyjeżdżam rano do pracy, odpala od razu, ale gdy ruszam, często nie wchodzi na obroty. Bywa też tak, że wchodzi, ale jeśli zahamuję tak, że obroty dość szybko zaczną spadać, schodzą do zera i samochód gaśnie. O ile nadal jest zimny (bywa, że zgaśnie tak z 3 razy), przy próbie odpalenia dusi się - i odpala dopiero za 2-3. razem.

 

Świece wymieniane już 2 razy, cewka wymieniona. Komputer był resetowany, z odpięciem akumulatora (ponoć to mogła być kwestia mapy benzynowej). Problem występuje w zarówno na benzynie, jak i na gazie.

 

Dodatkowo jakiś czas temu świecił się check - komputer pokazał losowe wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach (błąd P0300). W ciągu ostatniego miesiąca może z 2 razy mi pomigał chwilę w trakcie jazdy - i tyle. Nie wiem, czy to ma ze sobą związek, ale czasami też zapala się kontrolka ESP - nie znika póki nie wyłączę silnika.

 

Jeździłem po różnych mechanikach, czytałem o różnych możliwościach, wygląda na to, że potencjalnych przyczyn jest mnóstwo. Ktoś ma jakiś pomysł lub może nakierować...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na początek całkowicie wyłacz LPG i pojeździj kilka dni na Pb.

A potem pisz co się dalej dzieje.

Błędy dokładnie odczytać wszystkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk K

Widzę, że niedokładnie problem opisałem :) Takie coś też już próbowałem zrobić (tak z 1.5 baku przejechałem na samym Pb, jeszcze poradzono mi dolanie dodatku do benzyny). Sytuacja bez zmian.
Jeśli chodzi o błędy - dowiedziałem się tylko o takich, więcej nikt nie znalazł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie doczytałem.

Przy wypadaniu zapłonów czeka cię trochę roboty.

Jeżeli to się dzieje na Pb i LPG to przy najmniej odpada układ paliwiowy.

Ale do sprawdzenia w takim razie jest układ zasilający w powietrze i elektryczny skończywszy nawet na sterowniku silnika.

 

Ale w sumie najważniejsze pytanie bo nie dopatrzyłem że masz xer-a czyli silnik który ma niewskazany montaż LPG.

Kiedy ktoś sprawdzał luzy na zaworach?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk K

Potwierdzałoby się to, co zasłyszałem od mechaników. W poniedziałek jadę do ASO na diagnostykę, może oni powiedzą, co konkretnie nie gra.

Luzy nie były jeszcze sprawdzane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Mam identyczny problem jak wyżej tylko że u mnie problem po dopaleniu na zimnym silniku jeśli mam pełny bak paliwa. Od połowy baku zaczynają się problemy a jak jest około25% baku to silnikiem potroiła strasznie szarpać. Wymieniłem zatem pompę paliwa i nic nie pomogło. Czy ktoś ma jakiś na to pomysł czy to również mogą być zawory do regulacji jeśli tak to jak wytłumaczyć znikanie problemu przy pełnym baku.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamil224 napisał:

Wymieniłem zatem pompę paliwa i nic nie pomogło

 

A jakie ciśnienie na listwie paliwa?

Jak program diagnostyczny widzi zawór par paliwa?

No i co z zaworami?

Masz te same problemy ale nie łaskaw jesteś napisać jaki silnik.

I mamy się domyślać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności