Skocz do zawartości

Losowe odpalnie zawsze na ciepłym silniku


Gość ciuma16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów. Pewnie się powtarzam ale mam problem z odpalaniem na ciepłym silniku. Występuje ono najczęściej gdy często zapalam i gaszę silnik. Czasem bez problemu odpala a raz na tydzień dużej kręci z 7s i odpala. Samochód ładnie jeździ i przyspiesza, brak błędów. Wymieniłem:

- filtr paliwa, filtr powietrza

- rozrząd komplet

- regulacja zaworów (wymiana szklanek)

 

Zauważyłem że czym cieplej na zewnątrz tym dłużej kręci, jak były mrozy to było lepiej ale też rozruch był utrudniony.

 

Proszę o pomocy czy któryś z Kolegów miał taki problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie nie było mierzone. Z tego co przeglądałem różne fora, to niekoniecznie pomiar i wymiana czujnika wałka. Pomaga. Paliwo jest dostarczane. Podczas zapłonu słychać pompę paliwa. Mam takie wrażenie że podczas przyspieszania słyszę delikatny pisk. Nie wiem może wtryskiwacz leje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeglądałem różne fora, to niekoniecznie pomiar i wymiana czujnika wałka.

 

 

A czy ja tobie go kazałem wymienić?

Nie.Pisałem o sprawdzeniu.

Ciśnienia paliwa też nie sprawdza się na słuch.

Wiec pomierz,sprawdź i daj znać co wyszło.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomiarów nie wykonałem, nie miałem za bardzo kiedy. Końcem tygodnia je zrobię. Zauważyłem jeszcze jedną zależność. Jak był mróz na zewnątrz to większą ilość razy palił bez problemu. A dziś +11st. Zapaliłem przejechałem z 2km. Po odczekaniu ok 20min już dużej kręcił, zapalił ale tak z opóźnieniem. Czy ma na to wpływ czujnik temperatury silnika?


Jeszcze chciałbym dodać że spalanie w mieście jest ok 10,6l/100km. W trasie pali ok 7,5l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jeżeli miałbym szukać Op-Com-em to w którym bloku pomiarowym to jest i jakie powinny być prawidłowe parametry pomiaru?


Czy to jest czujnik temperatury silnika (płynu chłodzącego)?

 

https://zapodaj.net/c9d9db7242063.jpg.html

https://zapodaj.net/2b309c84aa48f.jpg.html

Edytowane przez ciuma16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Opcomie po wejściu w bloki pomiarowe będziesz widział parametry.Nie pamiętam w którym bloku ale masz tam przewijanie typu następny blok.

Poszukaj wartości temp.płynu

 


Czujnik masz fajnie opisane https://op-meriva.blogspot.com/2015_10_01_archive.html

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności