Skocz do zawartości

Czy zaślepiony egr musi być sprawny?


basteeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, najpierw opisze moją sytuacje dla jaśniejszego wglądu. Corsa b 1.0 99r.
Wszystko zaczęło się od mocnego bardzo szarpania na niskich obrotach. Oddałem do mechanika, okazało się że po wymianie przepustnicy autem da się jeździć ale nadal jest uszkodzony egr. Nie został on wymieniony ponieważ nie umiał nigdzie dostać używanego więc odebrałem samochód(bo stał już półtorej tygodnia a potrzebowałem do dojazdu do pracy). Jeździ się normalnie ale: czasami świeci się kontrolka check i samochodem lekko szarpie przy jeździe na normalnych obrotach. Mechanik powiedział mi że wystarczy zmienić egr na sprawny i wszystko wróci do normy. Oczywiście powiadomił mnie że tak bedzie, ale autem da sie normalnie jeździć więc stwierdziłem że zrobie to sam.
Teraz moje pytanie brzmi, czy jeżeli jest on teraz niesprawny, to jak go zaślepie bedzie to miało jakieś znaczenie oprócz świecącej sie lampki? Dodam jeszcze że egr był czyszczony.
Z góry dziękuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po zaslepieniu powino juz autemnie szarpac. natomiast tazke powinien zapalac sie check z racji takiej iz elektronika widzi usterke elektryczna w tym zaworze egr. ale nie ma to najmniejszego wplywu na prace silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma.

Miałem x14sz w białęj dawno temu.

EGR niby pracował, ale po dłuższej trasie wywalał błąd i obroty wieszały się na 3000(na jałowym) i poooooowooooooli spadały.

Pomagało wyłączenie motoru i zapalenie.

Podejrzewam, że przy dobrze działającym EGR tego by nie było po zaślepieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np na aukcjach z zaślepkami jest dopisek "zawór musi być sprawny".
Nie zależy mi na tym aby check sie nie swiecił. Moge też chyba podjechac pod kompa zeby usuneli mi egr?
To w końcu trzeba mieć sprawny czy nie trzeba?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś bardzo dawno(gdy zaczynałem przygodę z oplem) elektronik też zaslepiał egr, i on również mówił że egr musi być sprawny(AFx16sz).

Moze tu tylko nie chodzić o swiecenie egr, jezeli swieci check auto może jezdzić w trybie awaryjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Np na aukcjach z zaślepkami jest dopisek "zawór musi być sprawny". Nie zależy mi na tym aby check sie nie swiecił. Moge też chyba podjechac pod kompa zeby usuneli mi egr? To w końcu trzeba mieć sprawny czy nie trzeba?

 

Tak musi być sprawny potencjometr położenia EGR. Czyli nie może być błędu od niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musi byc. Robilem wieki temu w Z22SE i tak szalal potencjometr w tym elektrycznym egr a jest praktycnzie taki sam jak w innych benzynowcach i po zaslepieniu autko normalnie chodzilo. Oczeiwscie widzial blad bo niby otwieral egr a na lapku widzielismy ze zamiast plynnie procenty otwarcia isc to w pewnym punkcie wskakiwaly w skrajne. Sama praca motoru byl apoprawna. Potem kolega zapodal egr cheater i nawet zaslepke mozna bylo wywalic miedzy egr a kolektorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności