Skocz do zawartości

Astra H problem z instalacja - nie prawidlowe napiecie.


Gość Diakoonn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diakoonn

Dzień dobry wszystkim.

Przepraszam ale jestem nowy i jeżeli coś napisze nie tak proszę mnie poprawić . Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem astry h 1.6 16v Twinport. Mam z nią takie małe problemy elektryczne. Mianowicie zapalają mi się kontrolki ABS i kontroli trakcji. Nieraz świecą cały czas nie raz zgasną. Przekopując internet natrafiłem, że możliwe jest sytuacja, że zaśniedziałe styki lub czujniki w piastach, więc przeczyściłem. Kontrolki nadal świecą, założyłem akumulator inny nowy i dalej to samo. Pod kompem wyskakuje błąd- C0800 nieprawidłowe napięcie zasilające w instalacji elektrycznej pojazdu, napięcie za niskie - nieciągłe. Myślałem, że nie ładuje ale napięcie ładowania wynosi 14.43 na multimetrze. Proszę o sugestię.

Edytowane przez Diakoonn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale to nie dotyczy chyba ogólnego napięcia tylko napięcia jak pisze w opisie błędu(napięcie systemowe)

Czyli wydaje mi się że to dotyczy tego systemu ABS i kontroli trakcji.

Moze być że trzeba jeszcze przeczyścić styki w złączu sterownika ABS.

A do tego warto zmierzyć jakim napieciem jest zasilany ten sterownik

 

Po wypięciu wtyczki od ABS sprawdź na pinie 14 tej wtyczki jakie masz napiecie.

powinno być takie jak aku.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to pin ?

Jak zaczniesz korzystać z Google to się dowiesz.

Wpisałem w Google tak:astra h wtyczka sterownika ABS

 

Wyszła mi lista https://www.google.pl/search?q=astra+h+opis+pinów+ABS&client=opera&hs=K2H&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiM2-Lz5ajSAhXENJoKHeBlB9oQsAQIIg&biw=1366&bih=659#tbm=isch&q=astra+h+wtyczka+sterownika+ABS&imgrc=uPmhUn5p1G6yrM:

 

Z tej listy wybrałem to: http://forum.opel24.com/topic/70138-opel-astra-g-problemy-z-abs/

 

Czy o to ci chodziło?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diakoonn

Dzień dobry.
Panowie chyba rozwiązałem problem z kontrolkami. Powodem, mam taką nadzieję był ten czerwony plastik przy kostce ABS co się go wciska żeby zagnieździło to łącze. Był ułamany z jednej strony i łącze się ruszało. Po wymianie kontrolki pogasły, przynajmniej na razie. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc i rady. Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dzień dobry
Dziś niespodziewanie podczas jazdy pojawiaj się i znikał błąd.
Przesyłam zdjęcia. Ktoś wypowie się co się dzieje i jak temu zaradzić?
u2111-00
p1112-07

Screenshot_20211116-195845_Chrome.jpg

20211116_161006.jpg

20211116_160932.jpg

20211116_161006.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności