Skocz do zawartości

ASTRA G wyciek płynu, problem z cylinderkiem


Rekomendowane odpowiedzi

witam. Ostatnio w mojej astrze, mialem wyciek płynu z prawego tylnego cylinderka w hamulcach bebnowych. Wymienilem cylinderek, bo myslalem ze poprostu zaczął przeciekac, jednak po wymianie nadal to samo, okazuje sie, ze tłoczek cylinderka spada ze szczeki hamulcowej. Czy zamienniki cylinderkow maja rozne srednice tłoczka? czy raczej cos powichrowało mi szczeki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś chyba powiedzieć że szczęka spada z tłoczka.

 

Coś masz skopane w bębnie.Zrób zdjęcie to będzie widać co jest nie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęka spada z tłoczka, tłoczek wypycha szczeke jeden .... ;) zdjecia niestey nie zrobiłem bo niby wszystko po złozeniu bylo ok, oprocz tego ze koniec szczeki nie leżał centralnie po srodku tłoczka. Po mocnym wcisnieciu hamulca, strzelilo i płyn znowu leci. Wszyskto zaczeło sie od medoty sprawdzenia błedow gaz-hamulec. Mocnow wcisniety hamulec w podłoge i szlag trafil .

Czy wymiana szczek i bębnow pomoze? Gdzie szukac problemu spadajacej szczeki z tłoczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tłoczek jest nie zapieczony? W ręce przesuniesz go lewo prawo?

Luźno się przesuwają obydwa tłoczki?

Szczęka jest zabezpieczona zawleczką?

Szczęka jest do tej średnicy bębna?

Bęben ma dobrą średnicę? Mieści się w dopuszczalnej normie zużycia?

Sprężyny z samoregulatorem są dobrze założone?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinderek nowy dokładnie ten: http://e-katalog.intercars.com.pl//#/produkty/3118171517320-C5X005ABE-O10167-cylinderek-hamulcowy.html

do tej pory nie było problemu z hamulcami, po wcisnieciu hamulca do dechy puscil cylinderek, wszystko dobrze skrecone tak jak było, jutro postaram sie nagrac filmik z widokiem na bęben i szczeki. Chodzi chyba o to, ze szczeka z lewej strony patrzac na prawe tyle koło jest hmmmm jakby gora dosciskana do srodka auta... przez to nie jest po srodku tłoczka i przy mocnym wciskaniu spada z tłoczka.

bęben mial rant okolo 2 mm ktory zeszlifowałem.

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy nie za mała?Krótka?

Klin na dole bębna powinien ją trzymać aby nie opadła.

Może sprężyny masz źle założone i ciągną ją w złą stronę.

 

Szczęka z lewej strony jest z dźwignią od ręcznego.

Może ta dźwignia ją zrzuca.

 

Tutaj masz pokazane jak powinno być

http://forum.samnaprawiam.com/podwozie-astra-g-wymiana-cylinderka-hamulca-tyl-vt1407.htm

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwignia od recznego jest niepodłaczona do linki( pękła linka) nie wiem czy to moze byc problemem. Sprezyny podłaczone dobrze tak jak na zdjeciach

jutro rozkrece i nagram filmik moze cos sie wyjasni.

 

Tak jak opisuje w tym linku od Pana moze mam skrzywoną szczeke? to by tłumaczyło czemu nie jest po srodku tłoczka i spada

Chyba jedyne rozwiazanie to wymiana szczek i bebnow, swoje lata juz auto ma, a nie wiem kiedy byly zmieniane.

tak jak pisałem szczeka odbija gora w strone srodka auta, wiec pewnie jest szkrzywonia?

Edytowane przez walus87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma panów.

Na wiek nie patrz.

 

Może być że dolna sprężyna jest słaba i szczęka się zsuwa na dół.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinderki powinny chyba być aluminiowe.Wymień tylko sprężyny przytrzymujące szczęke do tarczy kotwicznej.I dobrze sprężny pozakładaj jak Adaś pisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności