Skocz do zawartości

Opel Astra G dziwny dźwięk z silnika


Gość Veres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Astrę z 2002r 1.6 8V 84km.

Od jakiś 200-250 km przy 2tys obrotów wydobywa się dziwny dźwięk z silnika (na luzie i na każdym biegu) można go porównać do pyrkotania. Poniżej 1.5tys obrotów nie jest nic słychać, bez dodawania gazu silnik bardzo ładnie chodzi. Byłem dzisiaj u mechanika i powiedział, że na słuch to może być to wyrobiony wałek, będzie mógł się bardziej określić jak sprawdzi ciśnienie oleju i podniesie osłonę silnika.

 

Czy miał ktoś coś podobnego? Samochód ma przejechane 158,230km, jakieś 1.5tys km wymieniane były filtry i oleje, rozrząd jakoś w maju 2016.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Veres

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papieju

Albo uszczelka wydechu albo panewki stukają, mi jak się kończyły to właśnie pyrkotało na wyższych obrotach, zwykle powyżej 2tys. Jak za niedługo zacznie na wolnych świecić kontrolka oleju to szykuj szmalec na remont kapitalny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj u mechanika powiedział, że potrzeba wymienić wałek rozrządu, bo jedna dźwigienka się wyrobiła (od wydechu?). Czy ktoś to robił? Jaki to może być koszt? Mechanik mi powiedział, że około 1200-1500 (w cenie jest zawarte: czyszczenie głowicy od nagaru, wymiana uszczelek, wymiana wałka rozrzadu wraz z dźwigienkami).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wyrobiła się dźwigienka to po co wymieniać wałek?

Jeżeli wyrobiła się krzywka na wałku to raczej nie ona jedna.

Ale cóż skoro sam nie robisz to nie sprawdzisz co faktycznie było uszkodzone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem objawy wraz z kolegą, który zajmuje się hobbystycznie samochodami. Niestety dużo się nie dowiedziałem, ponieważ nie mogliśmy odkręcić koła pasowego. Ale z tego co podejrzewa, to stukanie dochodzi z 4-6 szklanki, więc możliwe, że któraś z nich jest luźna i potrzeba wymiany. Sprawdził dźwigienki i wałek i nie miał do nich zastrzeżeń.

Czy ktoś się orientuje jaki to może być koszt naprawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę poszukać http://4cars.pl/samochodowe/OPEL,ASTRA,ASTRA_G_kombi_F35_,all,7375,Silnik,Zawory,Popychacz_zaworu,0.php

 

 

http://forum.opel24.com/topic/48974-astra-ii-16-62kw-8v-z16se-popychacze-hydrauliczne/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o robociznę, a nie o materiał.

 

Nie jesteś dzieckiem i wiesz już chyba ze co mechanik to ma różne ceny.

Podjedź i się popytaj.

Hydro u ciebie można wyjąć bez wypinania wałka więc cena też może być mniejsza.

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności