Skocz do zawartości

Meriva B 1.4 Turbo 120km i dziwny pisk po przekręceniu kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Klapy od powietrza nie piszczą tylko tak jakby stukaja cichutko. U mnie słychać takie cykanie, może u cb się to coś juz wyrobiło i zamiast cykać to piszczy? Spróbuj to nagrać, wrzuć to na yt i podrzuć tutaj link. Może tak będzie łatwiej posłuchać co to może być. Mamy ten sam silnik więc możemy porównać odgłosy :P

Odgłosy są tutaj:

 

https://www.dropbox.com/sh/wdhi6ztz3zjjz61/AAA-pt6kJef8G-iHntVcQ-Exa?dl=0

 

W pliku głos 002 to słychać w okolicy 8s a w pliku głos003 gdzieś przy 10s charakterystyczne "grzytnięcie"

 

Czekam jeszcze na odpowiedź GM - podobno myślą co z tym fantem zrobić.

 

A może to związane jest z ogrzewaniem - klapki od wlotu powietrza do kabiny.

Ale to jak dla mnie Rafale nie byłoby tylko przed uruchomieniem silnika. A to ewidentnie tylko wtedy słychać i potem zamiera.

 

Się już zaczynam zastanawiać, czy to może jak krasnoludek z domku wypada z iskrą do cylindra czy mu drzwi nie skrzypią :D:rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie tego nie ma, odgłos taki jakby ktoś trąbką zagrał :D Potrafisz bliżej określić skąd pochodzi ten odgłos? Jak będę mieć chwile to postaram się dokładnie namierzyć co u mnie cyka po włączeniu zapłonu i sprawdzisz sobie czy to będzie to coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w silniku :D .

A tak poważniej, to niestety nie bardzo mam by mi ktoś przekręcił kluczyk a ja słuchał, a nie jestem jak Szybki Lopez :lol::P . Odpalając z kabiny mam wrażenie, że jest to bliżej strony kierowcy i ewidentnie w silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam u siebie mam gołą wersję cosmo, powiedz co masz u siebie to będzie szło porównać czy mamy jakieś różnice w wyposażeniu które mogą ew dawać takie dźwięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam jakiegoś pozycjonownia np. lamp?

Lampy mam zwykłe, LED'y do jazdy dziennej więc auto poziomowania lamp raczej nie ma.

 

Jak dobrze pamiętam u siebie mam gołą wersję cosmo, powiedz co masz u siebie to będzie szło porównać czy mamy jakieś różnice w wyposażeniu które mogą ew dawać takie dźwięki

 

Ja mam wersję ENJOY z pakietem parkuj i jedź, jakichś dodatkowych wodotrysków nie mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy mam zwykłe, LED'y do jazdy dziennej więc auto poziomowania lamp raczej nie ma.

 

 

Ja mam wersję ENJOY z pakietem parkuj i jedź, jakichś dodatkowych wodotrysków nie mam.

Mam tą samą wersję :o i ten sam dźwięk. (Enjoy + pakiet Parkuj i jedź + lampy LED)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy LED w sensie dzienne na ledach czy cała lampa jest led, mijania, drogowe, kierunki itd?

Lampy dzienne led - nie mają ustawień są po prostu zamontowane.

Natomiast reflektory mogą mieć automatyczne ustawienia które samoczynnie się załączają w momencie włączenia zapłonu.

Chyba kolega nie do końca poczytał instrukcję obsługi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy dzienne led - nie mają ustawień są po prostu zamontowane.

Natomiast reflektory mogą mieć automatyczne ustawienia które samoczynnie się załączają w momencie włączenia zapłonu.

Chyba kolega nie do końca poczytał instrukcję obsługi.

Rafał, ale czy zwykłe lampy do jazdy drogowej (pomijam już dzienne LED, bo to jak pisałeś jest wmontowane i sobie działa) też się samo-poziomują? Rozumiem ksenony, (nie wiem jak te inteligentne LED'y) bo to musi mieć system auto-poziomowania. Natomiast jak się orientuję to zwykłe lampy mogę tylko z kabiny podnieść/opuścić zależnie od załadowania samochodu i po tej czynności sztywno się trzymają i koniec (chyba, że coś się zmieniło i w tej działce i technologii).

 

Lampy LED w sensie dzienne na ledach czy cała lampa jest led, mijania, drogowe, kierunki itd?

Tylko do jazdy dziennej mam LED, reszta lampy normalna.

 

 

Dalej mnie zastanawia co się uruchamia pod maską po włączeniu zapłonu a bez odpalenia silnika. Słychać, że działają jakieś ustrojstwa coś ustawiając i to najpewniej tam jest problem pogrzebany.

Może jest ktoś z Was siedzący w serwisie Opla i mogący sprawdzić to w bardziej szczegółowej dokumentacji auta?

Mam tą samą wersję :o i ten sam dźwięk. (Enjoy + pakiet Parkuj i jedź + lampy LED)

 

A jaki masz rocznik auta? Może zawęzimy po roczniku dodatkowo poszukiwania. Mój to grudzień 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności