Skocz do zawartości

Meriva B 1.4 Turbo 120km i dziwny pisk po przekręceniu kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dalej mnie zastanawia co się uruchamia pod maską po włączeniu zapłonu a bez odpalenia silnika. Słychać, że działają jakieś ustrojstwa coś ustawiając i to najpewniej tam jest problem pogrzebany.

 

Na pewno pompa paliwa musi nabić ciśnienie.Więc może sprawdź przekaźnik od niej.Albo przed odpaleniem wyjmij bezpiecznik od pompy 24. i zobaczysz czy coś się zmieni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Lampy dzienne led - nie mają ustawień są po prostu zamontowane.

Natomiast reflektory mogą mieć automatyczne ustawienia które samoczynnie się załączają w momencie włączenia zapłonu.

Chyba kolega nie do końca poczytał instrukcję obsługi.

Nie pytałem się o ustawienia tylko o to czy cała lampa jest led czy tylko dzienne są na ledach. Co do instrukcji to nie czytałem jej wcale. Samopoziomowanie mają lampy które są na ksenonie, led, albo laserze. Dzienne nie mają tu nic do tego bo poziomowane są tylko lustra od świateł mijania i drogowych. Światła do jazdy dziennej i kierunki są nieruchome. Mam u siebie ksenony i jak uruchamia się poziomowanie lamp to tego wcale nie słychać, ew z bliska bzyczenie silniczków ale nie ma szans żeby to było słyszalne stojąc przy aucie a tym bardziej siedząc w kabinie

 

Auto odebrałem w grudniu 2013

Edytowane przez Bedżamin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszeliście nigdy popiskującej przepustnicy - może to właśnie to? W LII po włożeniu karty (czytaj przekręceniu kluczyka) przepustnica wydawała dźwięki jak popiskujący dysk twardy. Natomiast jeśli o jakieś szmery po maska czy też w desce rozdzielczej po przekręceniu stacyjki to w swojej Merivie też mam, ale bardziej wygląda mi to na klapki albo coś związane z autoklimą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba poszukująca usterki na siłę.Proponuje przysłuchać się jakiemukolwiek elektrycznemu autu.Tam dopiero są piski nawet jak się pojazd nie porusza.

 

Dla mnie to przepustnica taki dźwięk wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaki masz rocznik auta? Może zawęzimy po roczniku dodatkowo poszukiwania. Mój to grudzień 2015.

Produkcja listopad 2015.

Przy 38k km miałem Check Engine spowodowany zablokowaniem się przepustnicy przy obrotach biegu jałowego - skończyło się na lawecie i kolejnych problemach z marką Opel :evil:.

W chwili obecnej nie słyszę tego dźwięku przy uruchamianiu auta.

Edytowane przez A_FLY

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności